Роль роботи в житті

Задумайтеся про ту роль, яку відіграє робота у Вашому житті. Про Ваші цілі: навіщо Ви займаєтеся тією чи іншою справою. Про Вашу мотивацію. Можливі такі варіанти:
Заробіток: Людина працює, щоб отримати дохід: зараз або в майбутньому. Зараз це може бути прибуток або зарплата. У майбутньому - дохід від продажу бізнесу чи іншого активу, пасивний дохід від його експлуатації.
Статус: Бізнес дає людині статус у суспільстві: суспільне становище, рівень людей, з якими спілкуєшся, можливість користуватися тими чи іншими ресурсами (офіс, службова машина та інше). Робота за найом теж може надавати людині статус: керівник за посадою, представник тієї чи іншої престижної галузі та професії. Пишатися можна будь-якою справою: будь Ви нафтовиком, будівельником або столяром, продавцем або водієм.
Хобі: Часто людина любить рід діяльності, якою займається, захоплений нею. Тобто робота - одне з його хобі. Це може бути конкретна галузь, професія або управління, яке універсально і застосовується скрізь.
«Спорт»: Робота - штука азартна. Вирішити складну професійну задачу. Захопити новий ринок. Обігнати конкурентів. Заробити черговий мільйон, купити Лексус або будинок за кордоном.
Місія: Коли за допомогою своєї Справи (будь-то свій бізнес, фріланс або робота за наймом) людина прагне змінити щось в навколишньому світі, принести йому якусь користь.
Основа для особистісного зростання: Не тільки ми будуємо свою Справу, але й вона будує нас. Вирішуючи складні завдання, ми розвиваємося інтелектуально і духовно, ростемо як особистість. Навряд чи Ви можете вигадати кращий тренажер для свого розвитку.
Стержень життя: Часто буває так, що навколо роботи будується все життя людини, ніби нанизується на неї. І якщо цю основу («хребет») прибрати, то життя людини розвалюється, вона деградує як особистість. Часом спивається. Особливо це характерно для чоловіків. Бо у жінок є інший стрижень, закладений самою природою: сім'я та діти.
Свобода: Справа може давати людині свободу. Так часто саме прагнення до свободи змушує людей піти з роботи за наймом і зайнятися фрілансом або своїм бізнесом. Втім, і робота за наймом може давати відносну свободу: якщо грамотно побудувати своє життя, працювати суворо обмежений час, а решту часу проводити за своїм бажанням.

www.e-xecutive.ru

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад