Як студенту влаштуватися на роботу у велику компанію

В останні роки на українському ринку праці спостерігаються «молодіжні» тенденції - роботодавці почали більш охоче наймати студентів і випускників без досвіду роботи. Якщо раніше віддавали перевагу фахівцям з досвідом, то сьогодні запрошують молодих людей. Компаніям це вигідно, тому що, за даними дослідження Центру «Розвиток КСВ», перенавчання одного співробітника становить $5000, а під час стажування студенти отримують практичні навички, проходять процес адаптації, знайомляться з корпоративною культурою. А по закінченню практики кращих студентів запрошують на роботу.

Стажування
Сьогодні багато компаній впроваджують програми стажування, які в основному розраховані на студентів останніх курсів університетів. Термін стажування: 1-3 місяці, а іноді і 10 місяців.
Перед початком стажування компанії визначають критерії відбору. Основні з них: теоретичні знання, знання іноземних мов, аналітичні здібності і відповідальність. Учасників відбирають за результатами резюме, співбесіди і тестування.
Учасники програм стажування можуть працювати 4 або 8 годин. У деяких компаніях стажування оплачуються. Варто відзначити, що практиканти можуть брати участь у бізнес-тренінгах для співробітників. У компаніях навіть створюють інститути кураторства, коли у кожного стажиста є наставник. Він керує процесом стажування, відповідає за навчання і адаптацію.
Так, Інститут кураторства створений у програмах стажування «METRO Лідери», компаній P&G, «САН ІнБев Україна», REHAU, Henkel. По закінченнюстажування кращі стажери залишаються на роботу в компанії.

Навчальні курси
Також студенти можуть отримати практичні знання та навички на базі сучасного обладнання та технологій навчальних центрів в компаніях.
З 2004 року в Україні активно впроваджуються міжнародні освітні програми Intel: Intel «Навчання для майбутнього», Intel «Шлях до успіху», Intel ISEF і проект електронного навчання в моделі «1 учень - 1 комп'ютер».
Під час реалізації освітніх ініціатив компанії переконалися, що створення інноваційного освітнього середовища неможливо без системної роботи, яка охоплює систему освіти. Сьогодні в порівнянні з іншими країнами в Україні мало прикладів створення лабораторій, навчальних центрів компаній на базі університетів. Але кілька прикладів все ж є. Одеська національна академія харчових технологій отримала від компанії «Нібулон» чотири сучасних лабораторії, за допомогою яких студенти на практиці можуть ознайомитися з технологіями контролю якості зерна, автоматизації процесів управління елеваторами і процесами зберігання зерна.
Компанія АВВ, лідер з технологій для енергетики та автоматизації, відкрила навчально-технічний центр в КПІ, завдяки якому студенти можуть ознайомитися з кращими технологічними рішеннями і набувати практичні навички.

Студентські конкурси
Ще один ефективний спосіб виявлення талантів і залучення їх на роботу в компанію - це студентські конкурси. Проведення конкурсів дає можливість не тільки знайти обдарованих студентів, але і стимулювати їх зацікавленість до конкретної спеціальності.
Найчастіше конкурсне завдання передбачає вирішення спеціалізованих кейсів або написання творчої роботи. Переможців конкурсів преміюють стипендіями компаній або дають можливість пройти практику в компанії. Також переможцям конкурсів пропонують фінансову винагороду, відрядження в головний офіс (Європа, США) або працевлаштування в компанії.
До того ж, компанії проводять конкурси для розробки нових брендів і технологій. Так, Henkel проводить щорічний конкурс інновацій Henkel InnovationChallenge, в рамках якого потрібно розробити новий продукт або технологію для одного з брендів компанії в 2050 році.

ubr.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад