Як студенту влаштуватися на роботу у велику компанію
В останні роки на українському ринку праці спостерігаються «молодіжні» тенденції - роботодавці почали більш охоче наймати студентів і випускників без досвіду роботи. Якщо раніше віддавали перевагу фахівцям з досвідом, то сьогодні запрошують молодих людей. Компаніям це вигідно, тому що, за даними дослідження Центру «Розвиток КСВ», перенавчання одного співробітника становить $5000, а під час стажування студенти отримують практичні навички, проходять процес адаптації, знайомляться з корпоративною культурою. А по закінченню практики кращих студентів запрошують на роботу.
Стажування
Сьогодні багато компаній впроваджують програми стажування, які в основному розраховані на студентів останніх курсів університетів. Термін стажування: 1-3 місяці, а іноді і 10 місяців.
Перед початком стажування компанії визначають критерії відбору. Основні з них: теоретичні знання, знання іноземних мов, аналітичні здібності і відповідальність. Учасників відбирають за результатами резюме, співбесіди і тестування.
Учасники програм стажування можуть працювати 4 або 8 годин. У деяких компаніях стажування оплачуються. Варто відзначити, що практиканти можуть брати участь у бізнес-тренінгах для співробітників. У компаніях навіть створюють інститути кураторства, коли у кожного стажиста є наставник. Він керує процесом стажування, відповідає за навчання і адаптацію.
Так, Інститут кураторства створений у програмах стажування «METRO Лідери», компаній P&G, «САН ІнБев Україна», REHAU, Henkel. По закінченнюстажування кращі стажери залишаються на роботу в компанії.
Навчальні курси
Також студенти можуть отримати практичні знання та навички на базі сучасного обладнання та технологій навчальних центрів в компаніях.
З 2004 року в Україні активно впроваджуються міжнародні освітні програми Intel: Intel «Навчання для майбутнього», Intel «Шлях до успіху», Intel ISEF і проект електронного навчання в моделі «1 учень - 1 комп'ютер».
Під час реалізації освітніх ініціатив компанії переконалися, що створення інноваційного освітнього середовища неможливо без системної роботи, яка охоплює систему освіти. Сьогодні в порівнянні з іншими країнами в Україні мало прикладів створення лабораторій, навчальних центрів компаній на базі університетів. Але кілька прикладів все ж є. Одеська національна академія харчових технологій отримала від компанії «Нібулон» чотири сучасних лабораторії, за допомогою яких студенти на практиці можуть ознайомитися з технологіями контролю якості зерна, автоматизації процесів управління елеваторами і процесами зберігання зерна.
Компанія АВВ, лідер з технологій для енергетики та автоматизації, відкрила навчально-технічний центр в КПІ, завдяки якому студенти можуть ознайомитися з кращими технологічними рішеннями і набувати практичні навички.
Студентські конкурси
Ще один ефективний спосіб виявлення талантів і залучення їх на роботу в компанію - це студентські конкурси. Проведення конкурсів дає можливість не тільки знайти обдарованих студентів, але і стимулювати їх зацікавленість до конкретної спеціальності.
Найчастіше конкурсне завдання передбачає вирішення спеціалізованих кейсів або написання творчої роботи. Переможців конкурсів преміюють стипендіями компаній або дають можливість пройти практику в компанії. Також переможцям конкурсів пропонують фінансову винагороду, відрядження в головний офіс (Європа, США) або працевлаштування в компанії.
До того ж, компанії проводять конкурси для розробки нових брендів і технологій. Так, Henkel проводить щорічний конкурс інновацій Henkel InnovationChallenge, в рамках якого потрібно розробити новий продукт або технологію для одного з брендів компанії в 2050 році.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...