Як уникнути підступу при працевлаштуванні
Нерідко, на різних сайтах роботодавців можна зустріти досить сумнівні вакансії. Як правило, такі оголошення сповнені фантастичними умовами, які будуть надані майбутньому співробітнику. Від такої пропозиції вкрай складно утримати свою руку від клацання комп'ютерною мишкою, надсилаючи листа зі своєї електронної скриньки, не забувши, попередньо, прикріпити своє справжнє обличчя (резюме). Через певний час вам можуть передзвонити та призначити співбесіду. Зрадівши можливому майбутньому місцю роботи з нечуваною грошовою винагородою за ваші здібності (зарплата), ви є підготовленим на цю співбесіду. Під час якої, перебуваючи від радості в хмарах, ви не помічаєте жодних підступів. Потім, коли на практиці виявляється все зовсім інакше, ніж було розписано у райдужній вакансії, ви опиняєтеся на межі фолу, за яким йде низка помилок і, можливо, ваше наступне звільнення. Ви знову опиняєтеся один на один зі своїм комп'ютером, і знову починаєте вести пошук нового місця роботи. Тільки в цей раз ви будете вже розторопнішим. Як не стати легкою наживою і що вас має насторожити?
«Перший раз одружена»
Не варто продовжувати читати умови тієї чи іншої вакансії, якщо написано про те, що це нова, молода, перспективна фірма, яка постійно розвивається, яка шукає фахівця в певній галузі. З одного боку, якщо це дійсно так, то, влаштувавшись на дане місце роботи, цілком можливо, що ви можете швидко злетіти кар'єрними сходами. Але це лише в тому випадку, якщо компанія дійсно є «новонародженим немовлям» у певній сфері бізнес-ринку. Але в більшості своїх випадків, таким чином, роботодавець намагається залучити на роботу мало не безкоштовну робочу силу. Претендентам на заміщення таких вакансій пропонується виконати декілька тестових завдань, так би мовити, попрацювати тиждень в посиленому режимі, виконуючи, скажімо, основну роботу компанії, але в домашніх умовах. За результатами виконаної роботи буде ухвалено рішення, наскільки ви підходите фірмі. Природно, що після вашої роботи, вакансія буде видалена з сайту роботодавців, а вам просто відмовлять, аргументувавши, що знайшли більш професійного працівника у цій сфері. У зоні ризику, в першу чергу, виявляються перекладачі іноземних мов. Дурити їх простіше нікуди. Претендентам вішається «локшина» на вуха про великий дохід, у разі, якщо кандидат зможе отримати місце. Пропонується на час стати дистанційним працівником, якому для перевірки його філологічних здібностей буде висланий електронний документ для перекладу. За ним, якщо ви впораєтеся досить швидко, буде ще одна сторінка і так до кінця всього документа. Намагаючись зачепитися за ниточку, щоб отримати дане місце, перекладачі, в частих випадках, що не досвідчені студенти, які тільки-но закінчили виш, неодмінно беруться за поставлене завдання та намагаються виконати в максимально стислі терміни. В результаті ідеальний переклад приймається роботодавцем, продається або використовується всередині своєї ж компанії, а претендентові приносять свої вибачення, стверджуючи, що переклад не відповідає необхідному рівню, або ж компанія вже знайшла собі перекладача. Не сподівайтеся, за вашу працю і навіть, можливо, безсонні ночі, вам не заплатять ані копійки.
«Від двієчника - до круглого відмінника»
В оголошеннях вашу увагу має також насторожити той факт, що компанія може потребувати у співробітникові з абсолютно будь-якою освітою. Клюють, в першу чергу, ті особи, які мають лише середню освіту, технічну тощо. Не вищу. Запам'ятайте, серйозні компанії ніколи не ведуть себе таким чином і не візьмуть на роботу людину, яка тільки-но відірвала свою п'яту точку від шкільної лави. Як правило, з вас можуть ще викачати гроші. Наприклад, на співбесіді оголосити вам, що вас беруть, ви повністю підходите, але, щоб повністю вникнути в робочу атмосферу компанії, вам необхідно буде пройти деякий курс навчання, за який вам доведеться окремо доплатити зі свого гаманця. Природно, не з зарплати, а саме зі своїх кровних. Натомість, вам пообіцяють, що після прочитання курсу, ваші витрати на новому робочому місці неодмінно себе окуплять. Наприклад, досить буде місяць попрацювати на випробувальному терміні, і бажаний результат буде досягнутий. Але, поки ви отримуєте теоретичні знання, вам доведеться застосовувати їх на практиці, працюючи в цій самій фірмі. Після того, як оплачений вами курс навчання закінчиться, вам видадуть сертифікат про прослуховування лекцій, надрукований на принтері компанії, а після скажуть «до побачення». Навіть не намагайтеся майбутньому роботодавцю підсовувати під ніс нікчемний сертифікат. Він нікому не потрібен. Тому, можете повісити його на стіну у себе в квартирі, а в майбутньому розповісти своїм дітям, як вас обдурили: витягли гроші з вашої кишені, а після помахали рукою. Така ось фінансова піраміда.
«Вічний випробувальний термін»
Не ведіться на надмірно велику цифру, вказану в якості майбутньої зарплати. Справа в тому, що пристойну зарплату отримують справді цінні фахівці. Можливо ви ним і є, навіть краще, але таких топ-менеджерів не шукають через Інтернет. Зазвичай, на фірму приводять своїх перевірених людей через родичів або близьких. Компанії потрібні перевірені люди, а не людина з вулиці, якій знадобиться час на те, щоб повністю вникнути в те, що відбувається всередині організації. Зазвичай відбувається все таким чином. Вам обіцяють солідну зарплату, але лише після закінчення і за результатами вашого випробувального терміну. Можете навіть особливо і не напружуватися. Тут є декілька можливих варіантів розвитку ситуації. Після закінчення випробувального терміну, незалежно від того, наскільки яскраво ви змогли себе зарекомендувати, вас просто «попросять», заявивши, що ви не підходите або не якісно справляєтеся з вашими робочими обов'язками. На ваше місце візьмуть чергового «дурника», якого через деякий час також успішно звільнять, як і вас до цього. В іншому своєму випадку, вам можуть продовжити випробувальний термін ще на якийсь час. Ви будете сидіти на тій самій зарплаті, що і отримували до цього. І так буде продовжуватися доти, поки ви самі не усвідомлюєте, що тієї суми, зазначеної в оголошенні, вам не бачити, як власних вух. Також є і третій варіант розвитку подальших подій. Після закінчення випробувального терміну, з вас знімають цю приставку, зарплата підвищується, але буквально на жменю монет. А як же та сума, яку вам пророкували після випробувального терміну? Буде, але з часом, який для вас, в принципі, ніколи і не настане. Просто в дану хвилину, керівництво не вважає вас тим самим фахівцем, на якого воно розраховувало, розміщуючи свою вакансію. Вам необхідно більше працювати, щоб домогтися бажаної мети. Але навряд чи, ви коли-небудь зможете досягти тієї заповітної цифри. Якщо вийде, вітаємо!
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...