Яку саме роботу я шукаю?

Одним із зауважень роботодавців під час співбесіди є те, що потенційний працівник не може конкретно відповісти на питання: "Яку саме роботу хочете отримати?". Інколи претенденти відповідають: "А яка робота є?" або "Я не знаю…". Така відповідь роботодавцем сприймається негативно, оскільки справляє враження про кандидата, як про професійно незрілу людину.
Щоб справити враження цілеспрямованого працівника, необхідно дати самому собі чітку відповідь на запитання: "Яку саме роботу я шукаю?". Окрім цього, чітка мета допоможе раціонально спланувати процес пошуку роботи і розподілити власний час.
Для успішного працевлаштування спробуйте також сформулювати власні вимоги до майбутньої роботи:
- бажану посаду;
- тривалість робочого дня;
- місцезнаходження підприємства, транспортна доступність;
- розмір заробітної плати;
- графік роботи тощо.
Фахівці вважають, що дуже складно знайти роботу, яка буде відповідати усім вимогам шукача, а тому доцільно обрати 2-3 основні вимоги (ті, якими не можете поступитися) і під час пошуку роботи орієнтуватися саме на них.
Тож визначіть серед виділених вимог до майбутньої роботи ті, які для вас є просто необхідними (наприклад, ви маєте дитину дошкільного віку, тому найголовнішим для вас буде графік роботи).
Далі складіть речення, яке буде починатися словами: "Я хочу працювати …" – це і є ваша мета пошуку роботи. Психологи свідчать, що правильно поставлена мета – 20 % успіху;
Також слід знати: установки, в яких використовуються слова "ні", "але", "не", "ніколи", "нікому" дають прямо протилежний результат. Замість фрази "я не хочу…" напишіть "я хочу…", «я буду…». Формулювання мети має бути позитивним.
Якщо говорите, наприклад: "Хочу, щоб мене взяли на роботу начальником відділу…", то помиляєтесь, оскільки фразою "щоб мене взяли" програмуєте себе на бездіяльність. Мету ви ставите собі, а не комусь, а тому перефразуйте її так, щоб було зрозуміло, що активну позицію займаєте ви. Наприклад, "я хочу працювати начальником відділу, щоб реалізувати свої організаторські здібності".
Визначаючи ціль, формулюйте її з урахуванням ваших реальних знань і вмінь, відверто зізнаючись, чи зможете працювати на даній посаді.
Психологічний феномен полягає в тому, що якщо правильно сформулювати мету, то далі вона сама приведе до бажаного результату – успішного працевлаштування!

dcz.gov.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад