Як впоратися з недоброзичливцями на роботі
Змагаємося!
Часто керівництво компанії свідомо підтримує конкуренцію між співробітниками, вважаючи її двигуном робочого процесу. Дійсно, різні форми змагань змушують мешканців офісу весь час підтримувати себе в тонусі та вносять в робочий процес частку азарту, перетворюючи на захоплюючий процес навіть рутинну роботу.
Але важливо, щоб суперництво йшло на користь загальній справі, а не заважало роботі.
У вашій компанії все в порядку, якщо:
Незважаючи на те, ч то співробітники намагаються перевершити один одного в роботі, їх особисті відносини залишаються рівними.
Колеги готові допомогти один одному та ніколи не приховують важливу інформацію від інших співробітників.
Промахи, вчинені одним з працівників, не стають надбанням гласності відразу ж після їх виявлення іншими співробітниками.
Мешканці офісу не розділяються на протиборчі угруповання.
Скарги начальству рідкісні й відбуваються тільки в крайніх випадках. Як правило, конфлікти вирішуються між співробітниками без залучення керівництва.
Заборонені прийоми
Часто, замість того щоб удосконалювати власні ділові якості, співробітники намагаються перемогти в конкурентній боротьбі, втопивши більш успішного працівника. Яка ж зброя може використовуватися проти конкурента й як впоратися з ворогами всередині колективу?
Плітки. Грамотно запущена плітка здатна зробити загальним посміховиськом навіть відмінного професіонала. Ви можете сто разів з успіхом демонструвати свої ділові якості, але, якщо по офісу ходить плітка, що ви говорили гидоти про шефа, крутили роман з секретаркою або ходили обідати з представником конкуруючої організації, гарна посада вам не світить. А тому постарайтеся якомога менше ділитися з колегами подробицями вашого особистого життя.
Не виключено, що все сказане згодом може бути використано проти вас. Особливо обережно слід ставитися до розмов про керівництво.
Бойкот. Можливо, ваші успіхи дратують весь колектив. У цьому випадку співробітники готові тимчасово згуртуватися проти «вискочки». Працювати в такій обстановці практично неможливо. Жертвою пресингу найчастіше стають люди, яким бракує впевненості в собі і яким дуже важлива думка оточуючих.
Якщо в якості об'єкта для цькування обрана людина, у якої нелюбов колективу не викликає жодних емоцій, товариші по службі швидко залишають її в спокої. Адже головне завдання переслідувачів - вивести жертву з рівноваги. Так що згадуйте прислів'я «Собака гавкає, караван іде» та намагайтеся зберігати спокій.
Образи. Ще один спосіб вивести суперника з рівноваги. Трапляється, що, стикнувшись з неприкритим хамством, губляться навіть найкращі професіонали. Звичайно, зберегти гарне обличчя при поганій грі непросто, однак постарайтеся не давати вихід емоціям. До речі, відповідати образою на образу теж не варто. Ваш гнів - показник вашої слабкості, і товариші по службі не забаряться цим скористатися.
Публічне приниження. Навіть якщо ви висловлюєте здорову ідею, колеги морщать носа і кажуть, що з вашої справи нічого не вийде. Якщо це - ваша ситуація, не соромтеся виходити зі своїми ідеями на більш високий рівень. Так, вискочок не люблять. Але, якщо керівництво оцінить ваші думки, у вас є відмінні шанси стати шефом своїх вчорашніх заздрісників.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...