Алгоритм професійного визначення

Якщо ви правильно поставитесь до питання пошуку свого покликання, то працювати будете легко і невимушено, і з часом синдром професійного вигорання вам не загрожує. Обираючи професію, необхідно усвідомити, чого ви хочете, які у вас бажання, цілі та мрії. Для аналізу своїх думок найкраще дотримуватись певного алгоритму, який допоможе визначити найбільш підходящий варіант.
Подумайте і напишіть список всіх занять, якими вам подобається займатися і які у вас добре виходять, а також всього того, що вам цікаво (наприклад, космос, спостерігати за мурахами). Будьте якомога конкретнішими. Наприклад, якщо ви любите пекти торти, не пишіть «добре готую», а напишіть «печу чудові торти». Чим детальніше ви опишите, що у вас добре виходить, тим легше буде підібрати професію, де ці вміння виявляться затребуваними.
Далі складіть список професій, в яких ви могли б застосувати ці здібності і таланти. Якщо необхідно, скористайтеся порадами оточуючих та інтернетом. Найголовніше - не виключайте зі списку жодного пункту, навіть якщо він вам з якихось причин здається недолугим. Тим більше, не виключайте професії, які здаються недосяжними. Чим довший ваш список, тим більше можливостей для вибору. Наприклад, якщо ви можете крутити обруч протягом години, додайте в свій список професій «артист цирку», навіть якщо не плануєте займатися цим в майбутньому.
Перечитайте свій список, а потім розширте і деталізуйте його. Подумайте про додаткові професії, пов'язані з вашими здібностями, які раніше не спадали вам на думку.
Прочитайте остаточний список і подумайте про те, що являє собою кожна з перерахованих у ньому професій в реальності. Спробуйте відповісти на питання: де і скільки мені доведеться вчитися? чи буде потрібний переїзд в інше місто? скільки я зможу заробляти, коли почну працювати? І так далі.
Виберіть зі списку три професії, які, як вам здається, відповідають вам більше за інші. Обговоріть переваги і недоліки цих професій з родиною та друзями, отримайте про них якомога більше інформації, використовуючи різні джерела. Можливо, у когось з вашого оточення є знайомі, причетні до обраних вами професій. Попросіть ваших близьких або друзів дати вам їх контактні дані, зв'яжіться з ними і попросіть дозволу поставити їм питання, які вас цікавлять. Можливо, вони навіть погодяться, щоб ви відвідали їх місце роботи і поспостерігали деякий час за тим, як вони виконують свою справу.
Деталізуйте свої знання про обрані професії, поки не знайдете ту, яка вас дійсно зацікавила і відповідає вашим здібностям і талантам. Не впадайте у відчай, якщо виявите, що пошук займає багато часу. Допомогти в остаточному виборі вам завжди готові профконсультанти, які працюють у центрах зайнятості. Вони допоможуть вам скласти повне, різнобічне уявлення про професію, яка вас зацікавила. За допомогою тестування ви визначите найбільш відповідні вам професії. Спеціалісти розкажуть про знання та навички, необхідні в різних професіях, можливості кар’єрного росту, проаналізують дані про можливі причини неуспіху та незадоволеності своєю роботою в різних професійних сферах.

dcz.gov.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад