Як розкрутити себе і стати затребуваним фахівцем, не використовуючи біржу
Добре бути топовим фахівцем, відомим у професійному середовищі. А що коли ваш профайл на біржах фрілансу виводиться далеко за 10-ю сторінкою? Вихід один – проявляти винахідливість і шукати альтернативні варіанти пропозицій своїх послуг! Ось декілька варіантів для вас, як розкрутити себе і як стати відомим фахівцем без використання бірж.
Спілкування в професійних співтовариствах і на форумах
Ці форуми читають не лише фахівці, але й потенційні клієнти, які хочуть розібратися в якомусь питанні. Якщо саме ви допоможете їм і підкажете відповідь на запитання, не виключено, що саме вам вони довірять вирішення й інших проблем.
Також тут можна зав'язати стосунки з колегами, які можуть надалі запросити вас на проект як помічника. Приклади професійного співтовариства – Professionali.ru або Клуб фрілансерів, де вже зареєстровано майже 5000 учасників з різних ІТ-сфер. Є також тематичні співтовариства для представників різних професій. Їх ви знайдете в каталозі професій, у відповідному вашій діяльності розділі.
Якщо за вашою спеціальністю є популярні інформаційні сайти – напишіть для них цікаві статті й запропонуйте редакції опублікувати їх. Неважливо, що публікація буде на безоплатній основі – вашим гонораром стане увага читачів, серед яких, поза сумнівом, є й потенційні клієнти. Публікації на популярних сайтах піднімуть ваш авторитет і дозволять з часом стати відомим фахівцем.
Блог
Багато фрілансерів використовують блог як один із основних каналів залучення клієнтів. Блог може бути в ЖЖ, іншому блоговому сервісі або бути standalone (автономним) – останній варіант прийнятніший, оскільки блоги на власних доменах юридично належать вам, а по-друге – простіше просуваються в пошукових системах і притягають відвідувачів з Яндекса і Google.
Як розкрутити себе за допомогою блогу? Ви пишете і публікуєте в блозі свої статті на тему вашої діяльності. Потенційні клієнти знаходять їх, читають, і деякі з них приймають рішення замовити у вас послуги.
Тематичні статті варто розбавляти нотатками про ваші захоплення, поїздки, спостереження. Це дозволить клієнтам пізнати вас як особистість. Люди більш охоче звертаються до тих фахівців, яких знають особисто. Дайте їм можливість пізнати все, покажіть, яка ви різнобічно розвинена, розумна і цікава людина – це допоможе вам стати затребуваним фахівцем.
Як привабити читачів на блог? Публікуйте анонси найцікавіших статей із посиланням на блог на своїй сторіночці в соціальній мережі, діліться ними з друзями. Прикріпіть до блогу соціальні плагіни, які дозволять читачам зберігати вподобані матеріали на своїх сторіночках у соціальних мережах. Зробіть можливість RSS-підписки: хоча цей канал вже не такий популярний, як раніше, все-таки він працює. Також розкрутити себе і свій блог можна за допомогою інших блогерів, запропонувавши їм обмінюватися банерами і цікавими постами. Зробіть цікаву розсилку на популярні сайти з теми своєї діяльності й анонсуйте в ній найцікавіші матеріали з вашого блогу. Додайте посилання на блог у профіль на форумах, де ви активно спілкуєтеся – якщо співрозмовника зацікавить ваша особистість, він обов'язково подивиться ваш блог і, можливо, стане постійним читачем.
Якщо ви знайомі з СЕО-оптимізіацією, оптимізуйте статті для блогу під низькоконкурентні запити. Просунути новий блог за запитом "копірайтинг", ймовірно, буде складно, а ось по запитах "як скласти оголошення" або "як написати текст для сайту" – цілком реально. До речі, на блозі можна ще й заробити невеликі, зате легкі гроші за рахунок продажу посилань.
Контекстна реклама
Контекстна реклама – можливість показувати рекламу ваших послуг тільки тим, хто в них дійсно зацікавлений. Ви напевно бачили оголошення, які виводяться в Яндексі, Google і на різних сайтах, коли ви щось шукаєте або шукали через Інтернет. Наприклад, якщо ви шукали Інтеренет-магазин взуття, вам показуються рекламні оголошення взуттєвих онлайн-універмагів.
Так само і ви можете запустити рекламу своїх послуг. Наприклад, якщо ви займаєтеся копірайтингом, можна налаштувати показ оголошень з рекламою своїх послуг користувачам, що шукали через Яндекс або Google "текст для плаката", "текст для буклета" тощо. Користувачі, клікнувши по оголошенню, перейдуть на ваш сайт, блог або профіль. За рекламу ви заплатите тільки у тому разі, якщо користувач перейшов на ваш сайт. Якщо переходу не було, гроші не списуються. Вартість одного переходу залежить від різних параметрів. Одним з ключових параметрів є конкуренція за показ оголошення по вибраному слову. Якщо постаратися, можна знайти слова, за якими ніхто не рекламується, і отримати перехід за мінімальною ціною. Контекстна реклама – це найменш витратний за часом спосіб розкрутити себе, правда, в деяких випадках і один із найдорожчих.
Сарафанове радіо
Коли людям треба знайти якого-небудь фахівця, вони в першу чергу шукають серед знайомих. Так спокійніше і безпечніше. І цим треба користуватися. Нехай усі друзі і знайомі знають, чим ви займаєтеся, і будуть упевнені, що ви – майстер й істинний фанат своєї справи. Тоді при нагоді вони порекомендують вас клієнтам. Окрім цього, якщо у вас багато знайомих, можливості можуть відкритися найрізноманітніші. У вас можуть попросити коментар або узяти інтерв'ю для друкарського видання або сайту, запросити на ТБ та радіо. І тоді вже ви зможете давати рекомендації, як стати затребуваним фахівцем. Словом, знайти клієнтів можна практично всюди, використовуйте усі шанси!
Семінари, професійні конференції
Якщо ви вже набралися досвіду у своїй галузі й тепер вас цікавить, як стати відомим фахівцем, ви можете проявити себе на конференціях, семінарах, вебінарах. Сьогодні чимало і платних, і безкоштовних заходів, у тому числі що проводяться через Інтернет. Як правило, їх відвідують не лише фахівці, але й потенційні замовники. З ними можна познайомитися і надалі узяти проекти. Також більше спілкуйтеся з досвідченими колегами, оскільки стати затребуваним фахівцем можна, лише постійно підвищуючи свій рівень.
Головне – не забувайте приділяти час налагодженню каналів залученню нових клієнтів. Це ключовий елемент стабільності вашої справи, а значить, і прибутків.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...