5 причин, чому із засновників бізнесу виходять погані директори
У кожному правилі свої винятки. Марк Цукерберг або Ларрі Еллісон – тому підтвердження. Тим не менш, багато засновників бізнесу виявляються неефективними в ролі управлінців. Чому ж так відбувається?
«Управління підприємством вимагає іншого набору лідерських якостей, ніж у випадку із запуском стартапу, – пояснює профессор з менеджменту Уортонської школи Майкл Юсим у своїй книзі «Список лідера». Експерт виділяє кілька причин, з яких із засновників бізнесу виходять нікчемні CEO.
1. Страх втрати контролю
У якийсь момент компанія може стати настільки великою, що управляти всіма процесами самостійно не можливо. У той же час багато засновників стартапів занадто бояться втратити контроль, хоча ефективність бізнесу при цьому падає. Єдиний вихід з цієї ситуації – довіритися іншим лідерам і вибудувати управлінську вертикаль.
2. Невміння донести свою ідею
CEO повинен вміти чітко формулювати своє бачення і доносити його до всіх співробітників компанії. Засновники стартапів звикають до якоїсь «автономії» своїх ідей, і їм часто складно інтегрувати їх у картину, яка була б зрозуміла кожному. А в ідеалі кожен співробітник компанії повинен приходити на роботу і чітко усвідомлювати, що йому необхідно робити.
3. Брак стратегічного мислення
Керуючий директор повинен передбачати траєкторію, за якою рухається компанія, і адекватно оцінювати майбутні ризики. Засновники бізнесу часто занадто зациклені на своїй первісній ідеї, і це заважає їм передбачити загрози. Проте «нинішній світ занадто непередбачуваний», і вміння читати майбутнє відіграє вирішальну роль, пише Майкл Юсим.
4. Неправильна розстановка пріоритетів
CEO повинен проявляти турботу про співробітників і клієнтів, а також відчувати відповідальність за діяльність компанії перед іншими людьми. «У розробці стратегії та прийнятті рішень першими повинні йти спільні інтереси, останніми – особисті», – вважає Майкл Юсим. Багато засновників бізнесу, нехтуючи цим правилом, намагаються просто вичавити максимум зі свого «дітища».
5. Невміння управляти відносинами
Менеджер повинен вміти вибудовувати довгострокові особисті стосунки з людьми, з якими він працює, а також вміти стримувати свої почуття на робочому місці. Це є запорукою того, що кожен співробітник усвідомлює себе в певній мірі співвласником компанії і повірить у свої перспективи і зростання. Творцям бізнесу потрібно розуміти, що їм належить створювати ще і колектив.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...