Як правильно описати досвід в резюме
Досвід роботи - одна з найвагоміших характеристик шукача. Цьому розділу резюме роботодавці приділяють максимальну увагу. Тому важливо правильно донести до них цю інформацію.
Ваш досвід має працювати на вас. Недостатньо просто перерахувати свої попередні місця роботи, цей розділ в резюме повинен довести роботодавцю, що ви володієте відповідними навичками та вмієте їх застосовувати.
Опис вашого трудового шляху має бути максимально конкретним. Кожному місцю роботи повинен відповідати окремий рядок з періодом роботи, назвою компанії, її короткою характеристикою, вашої посадою, обов'язками та досягненнями.
Місце роботи
Назву компанії слід писати повністю, уникаючи скорочень і абревіатур. Не варто сподіватися, що ця компанія усім і без того відома. Вкажіть сферу діяльності компанії або її підрозділу. Якщо в компанії є філії в різних містах, то цей момент потрібно уточнити.
Посада
Назва вашої посади так само має бути максимально точною. Наприклад, якщо ви напишете просто «менеджер» чи «керівник», то у роботодавця залишиться більше питань, ніж відповідей. Висловлюватися варто зрозуміло: «менеджер з продажу», «головний бухгалтер», «керівник IT-відділу» тощо.
Період роботи
Рекомендуємо зазначати період роботи з точністю до місяця, щоб роботодавець міг точно оцінити ваш стаж на цій посаді в конкретній компанії. Наприклад, період «2012-2013» можна трактувати по-різному – в залежності від місяця працевлаштування, ви могли пропрацювати майже 2 роки, а могли і 2 місяці. Звичайно, роботодавець може уточнити це на співбесіді, але, адже, для початку вас повинні туди запросити. А саме резюме - ваш квиток на очну зустріч.
Обов'язки та досягнення
Описуючи свою діяльність і досягнення потрібно зосередитися на головному. Виходьте з того, на яку посаду ви претендуєте в даний момент. Для цього уважно прочитайте опис вакансій, які вас цікавлять, і визначте, що з попереднього досвіду допоможе впоратися з цією роботою. А зайве краще забрати, щоб роботодавець не витрачав на це свою увагу.
Якщо вам доводилося використовувати якісь спеціальні інструменти або програмне забезпечення, обов'язково вкажіть це. Наприклад, «здійснювала розрахунок заробітної плати в програмі 1С». Погляд роботодавця обов'язково зачепиться за це, і якщо на відкриту вакансію потрібна людина для роботи в 1С, то у вас відразу буде хороший плюс.
Приділіть особливу увагу своїм досягненням. Не використовуйте загальних і розмитих фраз на кшталт: «підвищення ефективності відділу», «залучення нових клієнтів» тощо. Те, що ви це робили, ще не означає, що ви це робили добре. Використовуйте дієслова здійсненого виду і підтвердьте свої справи фактами та цифрами. «Підвищив ефективність відділу на 20%», «залучив для компанії 30 нових клієнтів» - це виглядає набагато привабливіше. Декілька таких фактів, і ваше резюме буде вигідно виділятися на тлі сотні інших. Але врахуйте, що ці факти ви повинні бути в змозі підтвердити, тому не варто їх вигадувати.
Якщо, працюючи в компанії, ви отримали підвищення або перевелися на іншу посаду, то не забудьте вказати це в резюме. Додайте це як нове місце роботи, вкажіть відповідні дати, назву посади, нові обов'язки та досягнення.
Правильна розстановка акцентів, послідовна та зрозуміла форма викладу без сумніву дозволять виділитися серед інших претендентів, і підвищать ваші шанси на працевлаштування.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...