Відпустка керівників: як відпочити, а не працювати віддалено?
В останній літній місяць у відпустку хочеться як ніколи (особливо якщо в перші два відпочити не вийшло). Всі знають про те, що у відпустці потрібно розслабитися, "відключитися" від усіх робочих питань і дати собі відпочити та весело провести час, щоб потім повернутися до роботи зі свіжими силами та новими ідеями. На жаль, сказати набагато простіше, ніж зробити (особливо якщо ви керівник чи власник бізнесу).
Розвиток технологій дозволяє бути онлайн 24 години на добу - віддалений доступ до робочої пошти, відеодзвінки ... Спірне питання, добре це чи погано. Проте не варто намагатися повністю контролювати робочий процес, навіть лежачи в шезлонгу на пляжі в сотнях кілометрів від офісу. Цим ви не лише зводите нанівець весь свій довгоочікуваний відпочинок, а й шкодите команді: підлеглі, знаючи, що ви обов'язково з ними зв'яжетеся, не будуть приймати рішення самі, а будуть чекати на ваші рекомендації та вказівки.
Ось декілька порад, які допоможуть вам відпочити, а команді - ефективно працювати, поки ви у відпустці.
Встановіть необхідні правила. І озвучте їх перед від'їздом. Ви не зможете перевіряти пошту у відпустці чи будете заглядати в електронний ящик лише раз на день? Обов'язково повідомте про це всіх. Підлеглі повинні знати, чого очікувати і на що розраховувати.
Делегування повноважень. Переконайтеся, що команда в змозі працювати без вас в тому самому темпі. Кожен співробітник повинен знати, за яку ділянку роботи він відповідає під час вашої відпустки. Найвідповідальніші завдання доручіть тим, кому найбільше довіряєте. Співробітники звикнуть проявляти ініціативу і діяти самостійно - це стане в нагоді не тільки на час відпустки, але буде дуже приємно і після неї.
Дотримуйтеся розкладу. Якщо ви вирішили перевіряти пошту не частіше разу на день або запланували провести лише одну відео-нараду, то не відступайте від прийнятого рішення. Боріться з бажанням попрацювати "ще трохи".
Не реагуйте на дзвінки та смс. А ще - вимкніть повідомлення про вхідні листи. Чим частіше ви відповідаєте (не важливо, на дзвінки чи на повідомлення), тим менше у співробітників стимулів діяти самостійно. Ви на відпочинку? Ось і залишайтеся там. Пам'ятайте, цим ви приносите користь не лише собі, але й усій команді.
Довіра. Є одна головна причина, чому ваші підлеглі працюють у вашій компанії, чому ви їх найняли. Вони розумні, професійні, відповідальні, і ви їм довіряєте. Саме про це варто частіше згадувати, коли ви йдете у відпустку.
Помилки. Помиляються всі - це незаперечний факт. Але власні помилки - це чудовий спосіб чогось навчитися (і запам'ятати урок майже не на все життя). Тому дозвольте співробітникам помилятися - навряд чи за час вашої відпустки відбудеться щось фатальне.
Відпочивайте із задоволенням. Зрештою, ви заслужили відпустку - тому постарайтеся не думати про справи, а відпочивати. Дуже сумно спостерігати за людиною, яка вткнулася в ноутбук чи смартфон, замість того, щоб насолоджуватися відпочинком.
"Щоб підготувати команду до відходу керівника у відпустку, необхідно попередньо провести летючку, розподілити зони відповідальності, опрацювати негативні сценарії. Головне - чітко позначити відповідальних осіб та терміни виконання завдань. Як правило, в компаніях, де все це робиться регулярно, проблем з відходом керівника у відпустку не виникає. Необхідно заздалегідь попередити клієнтів: у них можуть бути якісь невирішені або забуті питання. Не забути залишити підлеглим усі контакти, які їм можуть знадобитися. Продумати все "а що робити, якщо ...". Пам'ятати, що безвихідних ситуацій не буває, і з оптимізмом і внутрішнім спокоєм відправлятися у відпустку. Ваше спокій і впевненість передадуться вашим співробітникам, і вони вас не підведуть", - говорить генеральний директор Boring PR Agency Тамара Пядушкіна.
За матеріалами: http://rb.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...