Мотивуємо співробітників творчістю
Відповідно до теорії ієрархії потреб А. Маслоу крім базових потреб (фізіологічних і в безпеці), існують також потреби «вищого рівня». Працівники великих компаній, які працюють тривалий час і отримують достатньо матеріальних засобів, як правило, знаходяться на вищих щаблях в ієрархії. Задовольнивши базові потреби, вони зазвичай відчувають необхідність у самовираженні та соціальному спілкуванні. Крім того, працівники офісу зазвичай сильно втомлюються від монотонної роботи, суєти оупенспейсів і дедлайнів. У таких обставинах прямий обов'язок HR - забезпечити співробітникам відпочинок і розрядку, створити умови для реалізації їхніх здібностей.
Відмінним засобом для втілення поставлених завдань можуть стати творчі майстер-класи. Магічну лікувальну властивість творчості підтверджено багатьма вченими і психологами. Творчість забезпечує відпочинок від інтелектуального навантаження. Людина заспокоюється, досягає стану психологічного комфорту. Творчість змінює ставлення до світу й до життя - приходить відчуття гармонії і краси. Крім того, рукоділля впливає на характер. За допомогою неодноразових занять творчістю можна домогтися розвитку таких необхідних для роботи якостей, як спокій і холоднокровність, вміння доводити справу до кінця, вірне ставлення до помилок і промахів, цілеспрямованість. Ну й нарешті, в процесі рукоділля виробляються ендорфіни - гормони «щастя», які тягнуть за собою стан радості та бадьорості. Так що ваші співробітники завжди будуть у гарному настрої, а значить, працювати вони будуть з повною віддачею!
Як же зробити творчість доступною для співробітників? Відповідь проста. Буквально декілька років тому великі компанії, переконавшись у недієвості матеріальних методів стимулювання, відкрили для себе нову практику мотивації своїх співробітників. Проведення виїзних майстер-класів прямо в офісах компанії було зустрінуте співробітниками з великим ентузіазмом. Після довгого робочого дня колеги поспішали на заняття - реалізовувати свій творчий потенціал. Уявіть собі таку картину: керівники разом зі своїми підлеглими з цікавістю розписують кераміку, декорують фоторамки або роблять свічки своїми руками!
Сьогодні все більше компаній вдаються до послуг подібного роду. Організація виїзних майстер-класів - справа рук сторонніх компаній: творчих студій та арт-майстерень. Такі компанії повністю забезпечують весь процес - від закупівлі матеріалів до проведення самого заняття. Переваги такого підходу до справи очевидні: не треба ламати голову над специфікою майстер-класу, облаштовувати місце проведення та наймати майстрів. Компанія, що спеціалізується на проведенні виїзних майстер-класів, все зробить сама. А після завершення заняття кожен співробітник, який узяв участь, не лише отримає масу позитивних емоцій, а й зможе забрати із собою пам'ятний сувенір - результат натхнення та роботи фантазії.
Співробітники, природно, сприймуть подібні майстер-класи з ентузіазмом. Але що ж у кінцевому підсумку отримає компанія? Відпочиваючи від рутини, втілюючи свої найсміливіші фантазії та пізнаючи світ творчості, такий працівник буде однозначно краще працювати, а процес генерації ідей буде нескінченним. Крім того, лояльність співробітників до компанії неодноразово зросте: знаючи, що компанія дбає про духовний розвиток своїх кадрів, намагається забезпечити гарні умови праці та дозвілля, вони навряд чи захочуть змінити роботу, навіть на більш високооплачувану.
Виїзні майстер-класи, збираючи разом співробітників з різних відділів, здатні також вирішити завдання згуртування колективу. Колеги тут зможуть поспілкуватися в неформальному оточенні, зав'язати нові контакти та просто чудово провести час. Правильно організований майстер-клас може служити своєрідною формою team-building. Уявіть собі, співробітники разом роблять колаж або збирають флористичну композицію, а може вони вирішать разом розписати футболку та подарувати її начальнику!
У кожному разі, що б ви не вибрали, ваші співробітники залишаться задоволені, ну а компанія, безумовно, отримає мотивованих і лояльних співробітників, які поважають свою компанію. Дайте співробітникам можливість розкрити свій творчий потенціал і вони будуть працювати на вас із задоволенням!
Крокуйте в ногу з часом - включайте творчість у робочі будні!
Джерело: http://www.hr-portal.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...