Сім слів, які категорично не можна використовувати в резюме
Чи описуєте ви себе на своєму персональному сайті або в резюме виходячи лише з того, щоб слова звучали красиво? Чи використовуєте ви кліше і роздуті прикметники? Чи пишете ви про себе те, що ніколи б не вимовили б вголос? Якщо так, то прийшов час для змін.
Уявіть: ви зустрічаєте когось нового. "Чим ви займаєтеся? - запитує він." Я архітектор, - говорите ви. "О, насправді? - Відповідає він. - Ви проектували якусь будівлю з тих, що я бачив?" "Можливо, - ви продовжуєте. - Ми зробили нову університетську бібліотеку". "Ух ти!" - вигукує він. - "Я бачив, це дуже красива будівля". І все виходить. Можливо, ця людина потенційний клієнт, можливо, ні. У будь-якому випадку, ви справили гарне враження.
Тепер інша картина: ви і ваш новий знайомий. "Чим ви займаєтеся?" - цікавиться він. "Я палкий, інноваційний, динамічний постачальник архітектурних послуг. Чудово працюю в команді та домагаюся видатних результатів". І ви більше ніколи не побачите вашого співрозмовника.
Ось деякі слова, якими не варто описувати себе:
Авторитет
Якщо ви пишете, що у вас є влада - то у вас її немає. Покажіть свій досвід, реальні досягнення - "Керівник відділу продажів з 2010 по 2012 рік. Обсяг продажів зріс на 38%". Якщо вам нема чим підтвердити вагомість займаної посади, то гріш ціна таким рядкам в резюме: "Займався розвитком соціальних медіа" - означає лише, що ви витрачаєте багато часу на Twitter.
Глобальний постачальник
Переважна більшість підприємств може продавати товари або послуги в усьому світі. Якщо ви займаєтеся міжнародною доставкою або представляєте велику всесвітню мережу ресторанів, це очевидно. Використовуйте ці слова тільки, якщо складно уявити, що ваша компанія не є на міжнародному ринку. В іншому випадку буде здаватися, що ви просто маленька компанія, яка хоче виглядати дуже великою. І якщо ви взагалі займаєтеся вантажоперевезеннями по місту, але один раз випадково перевезли шафу до Київа, це зовсім не означає, що ви міжнародна компанія.
Інноваційний
Всі компанії прагнуть бути інноваційними, але найчастіше це не так. Нічого страшного - нововведення не завжди є запорукою успіху. Якщо у вас дійсно інноваційна компанія, доведіть це. Опишіть продукт, який ви створили. Опишіть процеси, які були змінені. Покажіть щось реальне.
Креативний
Деякі слова згадуються так часто, що майже втратили якесь певне значення. Наприклад, слово креативний. Подумайте, що ви мали на увазі, описуючи себе так - можливо, ви хотіли сказати, що ви динамічний/творчий/сучасний? Або щось інше? Виберіть найбільш близьке вам значення та спокійно вживайте його.
Пристрасний
Припустимо, ви пристрасно захоплені елегантним дизайном кухні, але звучить це трохи лячно. Те ж саме, якщо ви пристрасно захоплені розробкою довгострокових рішень для клієнтів. Може, краще просто описати, в якій області ви працюєте, не перевантажуючи текст оціночної лексикою? Збережіть пристрасть для коханої людини.
Унікальний
Відбитки пальців є унікальними. Сніжинки є унікальними. Але чи можна так сказати про бізнес? Не варто прикидатися, що клієнти шукають унікальні компанії, вони шукають тих, хто є кращим за інших. Покажіть, в чому ви перевершує конкурентів і у свідомості клієнтів ви будете унікальним.
Гуру
А також знавці, куратори та інші самопроголошені мудреці. Люди, які описують себе таким чином, намагаються виглядати розумнішими в очах оточуючих. Якщо ви володієте якимось сакральним знанням, то краще посилатися на нього докладніше, даючи майбутньому роботодавцю зрозуміти, наскільки корисними для нього будуть ваші вміння.
Джерело: http://rb.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...