Всі секрети кар'єри виконавця
Для досягнення успіху людині недостатньо визначити підходящу їй професію, важливо ще не помилитися у виборі типу кар'єри. Тобто визначити, до якої з перерахованих груп вона себе відносить (або ЩИРО хоче відносити в доступному для огляду майбутньому):
· Корпоративний співробітник (виконавець, фахівець, керівник).
· Незалежний фахівець (фрілансер).
· Приватний бізнесмен.
· Інвестор.
Які ЯКІСНІ розходження існують між цими типами професійної реалізації? Розберемо основні типи кар'єри з погляду їхніх плюсів і мінусів, перспектив, "підводних каменів" і протипоказань. Вибирайте.
Виконавець.
Особливості
Виконавець - це співробітник із відносно невеликою свободою в прийнятті рішень щодо робочих питань. Виконує роботу, що не вимагає високої кваліфікації та спеціальної підготовки. Його функції може (після 1-2 показів) опанувати практично БУДЬ-ЯКА людина. Діяльність виконавця, як правило, досить чітко регламентується нормами та правилами, поведінка (в ідеалі) заздалегідь передбачувана.
Наприклад, це робота оператора на телефоні або прибиральниці, від яких ніхто не чекає "чудес" - чекають лише сумлінного дотримання графіка прибирання приміщень або чіткої вимови заздалегідь заготовлених мовних модулів. Будь-які позаштатні ситуації (прохання від співробітника компанії змінити час прибирання в його кабінеті або нетипове запитання клієнта по телефону) для таких співробітників - привід звернутися за вирішенням питання до керівництва.
Більшість кар'єр починається саме з такої виконавської позиції. Більшість кар'єр нею не закінчується: підвищення йде, звичайно, у напрямку фахівця або, рідше, керівника. Так, оператор має шанси стати менеджером із залучення клієнтів, а прибиральниця - дослужитися до начальника АГО.
Плюси
Плюси виконавської посади очевидні: мінімум відповідальності, наявність ЧІТКИХ правил, відсутність необхідності вирішувати СКЛАДНІ питання та ризикувати своєю професійною репутацією.
Мінуси
До видимих недоліків відносяться вкрай низькі оплата праці та соціальний статус - вони й стимулюють більшість співробітників "рости" далі.
Інший недолік - рутинна повторювана діяльність, як правило, швидко набридає. Звичайно, через півроку-рік наступає байдужність, відраза до роботи, зростає кількість "дурних" помилок, зривів термінів, порушень правил і т.п. Оператор чомусь грубіянить важливому клієнтові, а підлога в кабінеті генерального директора виявляється немитою саме в день його повернення з відрядження.
Підводні камені
Посади такого типу небезпечні майже неминучою атрофією здатності співробітника вирішувати ТВОРЧІ, цікаві завдання, і взагалі самостійно думати. Крім того, занадто довгий термін (півтора-два роки й більше) на такій роботі автоматично підриває можливості просування співробітника кар'єрними сходами - колеги та керівники звикають дивитися на нього, як на "обслуговуючий персонал". А при пошуку нової роботи запис у трудовий насторожує рекрутерів.
Кому підходить
Виконавські посади підходять молоді, яка тільки починає будувати свою кар'єру. За умови, що вона (молодь) на них не затримується.
Говорити ж про побудову довгострокової "кар'єри" виконавця, у точному значенні, не можна: виконавець - це не кар'єра, а відмова від неї. Довічна прихильність такій роботі характерна для людей, які ставляться до праці як до способу заробити собі "на шматок хліба" - і тільки. А свої інтереси реалізують, наприклад, у родині або на присадибній ділянці.
Протипоказання
Затримуватися на виконавських посадах у жодному разі не можна тим, хто планує добре заробляти або стати професіоналом у якійсь справі. Тим більше, вони протипоказані переконаним Кар'єристам.
Як вирости
Тільки не треба думати, що вас підвищать у посаді, якщо ви "творчо" перетворите обов'язковий мовний модуль або "для більшої виразності" перевісите картини в кабінеті директора. Щоб піднятися, вам, як це не дивно пролунає, потрібно на початку АБСОЛЮТНО ТОЧНО ВИКОНУВАТИ НАЙБІЛЬШ СУВОРІ ПРАВИЛА посадової інструкції. Ви повинні працювати, як годинник: жодних зривів, запізнень, завжди охайний і підтягнутий вигляд, доброзичлива (але не занадто виразна) посмішка. Тоді вашу поведінку обов'язково помітять на тлі інших виконавців, які здебільшого, прямо скажемо, не страждають на підвищену вимогливість до себе та нескінченно "п’ють чай" на роботі. Якщо надається можливість, обов'язково стажуйтеся в інших відділах, опановуйте нові функції. Вас почнуть сприймати, як надійного й перспективного співробітника, що підійде й для більш відповідальної роботи. А там і підвищення не за горами.
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25200 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...