Як молодому керівникові заробити авторитет у колективі?
Консультант кадрового агентства "Візаві Консалт" Анна Ананьїна впевнена, що з подібною ситуацією стикається практично кожен молодий керівник, який приходить у новий "більш віковий" колектив. І це часто може доставляти дискомфорт і формувати невпевненість у своїх силах.
"Складно говорити про якусь універсальну пораду, оскільки люди та колективи різні, компанії мають різну корпоративну культуру. Але шляхи вирішення все ж є.
Авторитарний шлях
Хтось віддає перевагу наслідувати класичний шлях керівника, намагаючись пробивати "стіну непорозуміння" і нав'язувати свої ідеї та рішення. Цей шлях небезпечний, але якщо буде досягнутий важливий результат і компанія при цьому "виграє", то це не зможе залишитися непоміченим, у тому числі і командою, яка працювала над поставленими завданнями. У цьому випадку буде корисний "пряник" після "батога". Важливо не забути подякувати всім учасникам процесу. І тут потрібно відчувати межу між пихою, "зірковістю" і прагненням до мети. Керівництво заради керівництва і самоствердження за рахунок інших не буде корисне ані Вам, ані колективу, ані компанії.
Демократичний шлях
Другий шлях пов'язаний з розумінням, що позиція начальника - це певний рівень відповідальності. Ви відповідальні за людей, які перебувають у Вас в підпорядкуванні, і за результат роботи команди. Тому важливо створювати відносини з колегами, засновані на взаємоповазі. Рано чи пізно це принесе свої результати. Незалежно від віку підлеглого, варто спілкуватися з ним шанобливо. При цьому не варто забувати, що люди більш старшого віку цінні, перш за все, своїм досвідом. Варто це враховувати і прислухатися до їхніх думок, але рішення, безумовно, залишати за собою.
Головна причина, через яку виникає дискомфорт в таких ситуаціях, пов'язана з так званим "комплексом молодого начальника". В цьому випадку людина починає сумніватися у своїх силах і досвіді, а також у правильності прийняття своїх рішень. І тоді необхідно розуміти, що компанія прийняла Вас, тому що бачить у Вас людину, яка вміє приймати правильні рішення, що володіє необхідним для цього досвідом. А це означає, що Ви здатні досягати результату, вибудовуючи ефективні комунікації з підлеглими. Головне - відчути свою впевненість і при цьому зберегти баланс, вибрати правильний спосіб взаємодії з колективом. Якщо це авторитарний шлях, то потрібно буде йти до кінця (помилок і невпевненості в цьому випадку не прощають). Якщо ж Вам близький демократичний шлях, то Ви зможете отримати дружню команду, здатну зробити навіть більше, ніж це може знадобитися.
Все в Ваших руках. Щиро бажаю успіху! "- каже Анна Ананьїна.
Джерело: http://www.rb.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...