Як морально підготуватися до звільнення?
Цей рік обіцяє бути важким для бізнесу, і багато керівників розуміють, що їм доведеться скорочувати витрати та штат. Однак вони хотіли б діяти як хірурги, а не як м'ясники.
Як підступитися до проблеми скорочення штату - цим питанням задаються багато начальників. «Подивіться правді в очі та почніть діяти якомога раніше, - рекомендує Алекс Пратт, автор книги Austerity Business. - Якщо щось пішло не так, ситуація з часом буде тільки погіршуватися. Коли ділове середовище всерйоз почне змінюватися, вам доведеться швидко переоснащувати свій корабель у відповідності з новими умовами. При цьому не намагайтеся розтягнути хворобливі заходи на кілька етапів. Ріжте відразу, на повну глибину. Якщо ви будете відрізати по маленькому шматочку з місяця в місяць, це справить сильний деморалізуючий вплив на колектив».
«Вибрати, кого звільнити, а кого залишити, дуже непросто, - ділиться досвідом Ян Гуден, директор з операційної діяльності консалтингової компанії Chiumento. - Керівники, які роблять це вперше, відчувають справжні муки. Вони мають справу з конкретними людьми та при цьому повинні залишатися об'єктивними. А якщо підійти до звільнення упереджено, можуть виникнути юридичні проблеми. У вас повинен бути чіткий мотив, на підставі якого ви хочете звільнити саме цю людину».
Девід Феррабі, керуючий директор консалтингової компанії Able and How, підкреслює: «Людям необхідно пояснити проблему розумно та по-людськи. Треба організовувати збори, на яких співробітників проінформують про плановані заходи. Часто буває так: нічого не підозрюючи люди виявляють, що їх звільнили, лише коли пропуск на парковку виявляється недійсним. Справа керівника - бути чесним, порядним і делікатним. У першу чергу необхідно проінформувати тих, кого це безпосередньо стосується, потім - інших».
Гуден рекомендує всім керівникам, залученим у процес звільнення, бути послідовними, щоб не створювати плутанину та не давати помилкових надій. «Логічні нестиковки тільки ускладнять і без того неприємну ситуацію, - говорить він. - Деякі менеджери намагаються дистанціюватися від проблеми, заявляючи, що вони тільки передають накази згори. Це неправильно: у таких випадках вони є представниками своєї організації».
За словами Пратта, керівники при скороченні штату часто намагаються прийняти найпростіше, але не найкраще рішення: «Є дві речі, які через особливості їх впливу на грошові потоки можна скоротити швидко. Це витрати на маркетинг і навчання. Але в період економічного спаду вам особливо важливі відносини з клієнтами та співробітниками. До того ж тривіальні рішення можуть виявитися марними. Класичний хід - скасувати безкоштовну каву в офісі. Але при цьому серед співробітників поширюється страх, і деморалізуючий ефект виявляється непропорційним».
Феррабі застерігає від необдуманих заходів, які ще більше програють від поєднання один з одним: «Погано, коли для когось становище погіршується, а комусь поруч дають премії».
До речі, дуже складний період настає вже після того, як скорочення проведене, попереджають експерти. Зазвичай люди турбуються про тих, хто потрапив під скорочення, а тим часом менеджеру слід подумати передусім про тих, хто залишився.
«Ті, кого не звільнили, на короткий час відчують полегшення, - каже Гуден. - Але незабаром вони зрозуміють, що умови погіршилися, переваг стало менше. Ваше завдання - будь-яким способом відновити довіру в команді та не допустити зниження продуктивності».
Джерело: http://www.vedomosti.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...