Про що можна довідатися за голосом?

Що вчені можуть зрозуміти про людей, які ледарюють, розмовляють, грають на сцені, читають або заводять нових друзів?

Виявляється, багато чого, повідомив акустик Адам Вогел з Мельбурнського університету. Він уважно спостерігав за групою людей під час дослідження керування втомою.

Результати наукової праці опубліковані у виданні Journal of the Acoustical Society of America.

Дослідження продемонструвало вплив тривалого безсоння на мову й описало новий метод акустичного аналізу впливу втоми на центральну нервову систему за допомогою мовних зразків.

Результати дослідження важливі для робітників, роботодавців, чиновників громадської безпеки та воєначальників, які зацікавлені в керуванні втомою.

«Спостерігається зростаючий інтерес у розвитку об'єктивних неінвазивних систем, що можуть бути використані для ідентифікації та керування втомою», зазначив Вогел.

Вимірюючи втому за допомогою аналізу людської мови та визначення будь-яких змін у нормальному, звичайному голосі, медики можуть приймати об'єктивні рішення щодо працездатності тієї або іншої людини. Подібне вимірювання може також бути корисним інструментом для моніторингу втоми в клінічних випробуваннях.

У дослідженні взяли участь 18 молодих дорослих, у яких кожну другу годину збиралися мовні зразки. Вогел з колегами досліджували такі компоненти мови як тривалість пауз і повний час, витрачений на виконання певного розмовного завдання.

Результати показали, що з посиленням утоми мова вповільнюється та змінюється висота тону. Учені вважають, що, втомлюючись, ми втрачаємо контроль над голосовими м'язами.

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад