Кращі способи знайти найгіршого заступника
Підприємець, який керує компанією, неминуче стикається з необхідністю делегування частини своїх повноважень заступникові. Знайти людину, здатну замінити директора у випадку його відсутності - завдання не з легких.
І дуже часто «права рука» не виправдовує очікувань наймача. Чи варто звинувачувати у всіх гріхах свого заступника, якщо ви самі зробили невдалий вибір? Ось десять порад, як НЕ треба вибирати заступника.
1. У виборі заступника повністю покладіться на HR-менеджера
Дійсно, нехай він чесно відпрацьовує свої гроші. В арсеналі у кадровика, напевно, знайдуться тести на логіку, образне мислення, коефіцієнт інтелекту й т.д. З їхньою допомогою він зуміє оцінити здібності претендентів. Не важливо, що він не дуже уявляє, яка людина потрібна саме вам. Або через свій вік не дуже розбирається в людях... Головне - він виконає свої обов'язки та позбавить вас зайвих турбот. Тимчасово...
2. Влаштуйте на роботу гарного знайомого
Краще перестрахуватися та взяти на посаду заступника людину «за знайомством». Не важливо, що вона не зможе надати вам послужний список і пред'явити рекомендації колишніх роботодавців. Досвід успішної роботи в ролі керівника також не має значення - головне, що ви взяли «свого». А ті завдання, з якими він не впорається, успішно виконають інші співробітники - добре, що є на кого обпертися.
3. Візьміть надійного дилетанта
Головне - знайти гарного керівника. Йому зовсім не обов'язково розбиратися в тонкощах вашого бізнесу та мати освіту, що відповідає роду діяльності вашої компанії. Ідеально на цю роль підійде, наприклад, який-небудь відставник. Запитувати буде суворо, порядок наведе швидко. А те, що він не зуміє забезпечити повноцінну роботу компанії під час вашої вимушеної відсутності, - з цим можна упокоритися!
4. Виберіть людину з амбіціями
Претендуючи на багато чого, новий заступник миттєво включиться в роботу й успішно впорається з більшістю поставлених завдань. Але ваша думка з приводу тих або інших питань буде цікавити його в останню чергу. Адже роль підлеглого зовсім не для нього, і він не збирається приховувати своє его заради досягнення загальних цілей. У ситуації «лебідь, рак і щука» вам, швидше за все, прийдеться з ним розстатися... Нічого, знайдете нового заступника!
5. Не люблю тих, хто розумніший за мене!
Побоюєтеся конкуренції? І правильно робите. Образ грамотного, справедливого та доброго керівника не повинен зникнути в променях слави нового заступника. Краще призначити на цю посаду людину, невпевнену в собі, яка відрізняється невисокими комунікативними навичками та погано вираженими організаторськими здібностями. Адже заступник повинен доповнювати ділові якості свого керівника - ось нехай і «доповнює», як може. Головне - ви на його тлі будете виглядати зіркою!
6. Знайди себе
Що може бути краще для повного взаєморозуміння? Не важливо, що подібна ідилія лише іноді приводить до позитивних результатів. І що для вирішення багатьох проблем зазвичай потрібен новий погляд: заступник подібний вам за освітою, поглядами, а краще - і зовнішністю, буде спотикатися на тому ж місці, де й ви; те, що нерозв'язне для вас - зажене в глухий кут і його. Проте при подібному альянсі не буде місця для конфліктів і суперечок. Нехай все це не кращим чином позначиться на розвитку бізнесу, проте ніщо не порушить вашої щиросердечної рівноваги!
7. Хто готовий дістати місяць з неба
Планів у вас багато, ось тільки для їхнього втілення в життя немає поки ані відповідних умов, ані можливостей. Та й коштів, чесно кажучи, не вистачає... Проте яке поле для самореалізації людини з розмахом! Більшість кандидатів, зазвичай, відмовляться діставати вам місяць з неба, однак герой завжди знайдеться. Він з розумінням поставиться до вашого оптимізму. І погодиться виконувати свідомо нездійсненне.
8. Усередині компанії гідних немає!
Якщо серед ваших співробітників є гарний претендент у заступники - не зауважуйте його. Субординація повинна бути у всьому: не варто підвищувати своїх підлеглих, будь вони хоч справжніми геніями. Краще взяти людину зі сторони.
9. Не зважайте на психологічну несумісність і особисті симпатії
Головне в заступнику - це професіоналізм, не варто зважати на психологічну сумісність, довіру, людські симпатії. До того ж з «несимпатичним» заступником легше буде розстатися, якщо він не виправдає довіри. Ось тільки чи зможе він його виправдати, якщо ви з самого початку не розумієте один одного навіть у професійних питаннях?
10. Вибирайте помічника, а не заступника
Якщо ви не готові поділитися своєю справою зі сторонньою людиною, то можна знайти просто гарного помічника, який буде втілювати в життя ваші ідеї та візьме на себе частину щоденної рутини. А запитувати з нього можна, як з заступника. Не важливо, що повноваження ви йому надасте досить обмежені... Адже в наш час довіряти не можна нікому!
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25200 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...