Мотивація менеджерів, ключ до успіху

Всім нам з дитинства повторювали, що поганий той солдат, який не бажає стати генералом, підсвідомо виховуючи прагнення керувати. Але чи то в останні роки повторювати це стали рідше, чи то прискорився в рази ритм життя, що не залишає часу ні на що, крім роботи, їжі та сну зробивши мрію про кабінет з великим шкіряним кріслом куди менш привабливою, але факт залишається фактом - середня ланка хоче залишатися середньою ланкою. І ні кроку нагору.
Причому це проблема не тільки українська, а загальноєвропейська, а то й світова. Згідно з результатами торішніх досліджень журналу Management Today, 69% менеджерів середньої і вищої ланки не відчувають бажання змінити свого керівника на його посту. Але якщо близько 50% не бажають рости саме в конкретно взятії компанії, так як вважають, що їх амбіції не можуть бути реалізовані в даній фірмі, то інші 50% не бажають ставати босами в принципі, ні на існуючому місці роботи, ні на якому іншому.
Але не варто одразу шукати заміну фахівцеві який не бажає рости. Таких менеджерів саме потрібно берегти як зіницю ока, якщо вони, звичайно, є хорошими професіоналами своєї справи. Адже такого співробітника значно складніше переманити за допомогою традиційних інструментів - більш високої посади і більш високої зарплати.
Однак це зовсім не означає, що такого фахівця не потрібно мотивувати. Просто інструменти підвищення лояльності до компанії для таких менеджерів варто використовувати переважно нематеріальні. Але для початку - головне розібратися - чому ж той чи інший співробітник не хоче йти на підвищення?
Покоління дауншифтерів
Не так давно одна дуже велика українська телекомунікаційна компанія мало не втратила свого HR-директора. Ні, HR-директора нікуди не переманювали, не пропонували великих грошей або квартиру в центрі міста - просто HR-директор ... захотів мати більше вільного часу. Компанії вдалося залишити одного з ключових топів, тільки пішовши на скорочення робочого дня для цього співробітника.
Саме боязнь втратити особисту свободу - ось що, на думку експертів, найбільше демотивує персонал дертися на гору кар'єрних сходів. Тому якщо вам вже пощастило мати співробітника, якого не стимулює ні перспектива підвищення, ні зростання зарплати - просто надайте йому більше вільного часу. Можливість відвести і забрати дитину з садка чи школи, сходити у фітнес-клуб у зручний для працівника час, або піти з роботи на годину раніше сьогодні стає все більш серйозними інструментами мотивації персоналу. Причому на ефективність роботи, за визнанням самих роботодавців, такий досить лояльний графік фактично не впливає.
А крім того, існує ще один, дуже економний, але більш ніж ефективний метод завоювати лояльність середньої ланки - подяка. Кожна людина хоче, щоб його оцінили за гарне виконання роботи. Один із способів заохочення співробітників без грошових витрат - публічна подяка за їх «самовіддану працю на благо компанії», яка може виражатися у вигляді грамоти, повідомлення про досягнення на загальних зборах або по електронній пошті з копіями для всіх інших працівників відділу або організації, саме такі інструменти є, як це не дивно, найбільш дієвими по відношенню до співробітників, не ганятися за грошима і посадами».
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18778
15012
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
303
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 37300 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...