Фірму закрили. Як отримати заборговану зарплату?
1) якщо виконавче провадження не закрито - активізувати роботу у виконавчій службі шляхом написання скарги на дії державного виконавця. На жаль, з тексту питання незрозуміло, які саме процедури відбувалися у виконавчій службі, оскільки це має істотне значення для визначення ситуації. Однозначно можна сказати наступне.
Відповідно до положень Закону України "Про виконавче провадження" виконавча служба після виявлення майна у боржника (за умови відсутності у боржника грошових коштів і непогашенні їм заборгованості) заарештовує це майно і починає процедуру стягнення боргу з цього майна. Виявлене майно описується, оцінюється і підлягає реалізації з аукціону. Якщо з першого разу майно не реалізується, воно підлягає уцінку (максимум до 30%) і виставляється на торги вдруге. У випадку нереалізації вдруге, воно уцінюють до 50% від первісної вартості. Якщо продаж не відбувається втретє, то стягувачу пропонується забрати майно (що було зроблено в даному випадку). У разі відмови стягувача, виконавче виробництво закривається, виконавчий документ повертається стягувачу, арешт з майна знімається. Це не позбавляє права повторно подати на виконання, однак, як правило, в таких випадках у підприємства вже немає взагалі нічого, навіть наявного майна, і всі можливості отримати гроші цим шляхом губляться.
Відповідно, якщо виконавче провадження ще не закрито, всі торги проведені і майно не продано, то працівникові є сенс забрати майно і самому продати його, оскільки в іншому випадку він може не одержати взагалі нічого. Це пов'язано з тим, що в ТОВ засновники несуть відповідальність тільки своїми внесками в підприємство і за борги підприємства понад цього вкладу з них нічого отримати не можна.
2) звернутися до Державної інспекції з праці зі скаргою про невиплату заробітної плати. Інспекція проводить перевірку і, якщо є порушення, виносить припис про його усунення і повідомляє в прокуратуру про виявлені порушення з оплати праці.
3) паралельно з першими двома шляхами - звернутися до прокуратури із заявою про притягнення до кримінальної відповідальності за невиплату заробітної плати. Цей захід є достатньо ефективною з наступних причин:
- Кримінальним кодексом України (ст. 175) передбачена кримінальна відповідальність за навмисну невиплату заробітної плати без поважних причин більш ніж за один місяць.
- Законом України "Про оплату праці" та Кодексом Законів про працю України передбачено, що зарплата виплачується в першу чергу (навіть перед податками та зборами і держбюджет). Відповідно, будь-які інші платежі підприємства за наявності заборгованості по зарплаті будуть порушенням і підставою для притягнення керівника до кримінальної відповідальності.
- Оскільки з тексту питання видно, що працівник намагається стягнути заборгованість третій рік, тобто строки притягнення до адміністративної відповідальності минули, а також з огляду на незначні суми штрафів (510-1700 грн.), Намагатися привернути керівника до адміністративної відповідальності марно.
- Сама вагома причина - у разі порушення кримінальної справи (якщо підприємство раніше не виплатить заборгованість - що, перш за все, на користь керівника), у керівника (оскільки саме він несе відповідальність за виплату зарплати і буде залучатися до кримінальної відповідальності) є можливість звільнення від кримінальної відповідальності, якщо він до притягнення до цієї відповідальності повністю погасить заборгованість із зарплати.
Таким чином, для досягнення максимального результату необхідно діяти в усіх напрямках (виконавчій службі, інспекції з охорони праці та прокуратурі) і, як правило саме звернення до прокуратури дає найбільший результат, оскільки це пов'язано з притягненням до кримінальної відповідальності.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...