Соціальне підприємництво – надія на створення нових робочих місць
На допомогу такого центру насамперед можуть розраховувати люди, які вже багато років не можуть знайти роботу. Для соціально незахищених верств населення організовують навчання, курси, тренінги, тобто адаптовують до роботи за певним напрямом.
Як розповіла нашому порталу, керівник Центру розвитку соціального підприємництва, депутат Львівської обласної ради Ганна Костюк, це новинка на ринку послуг працевлаштування. Соціальне підприємництво – форма підприємницької, навіть комерційної діяльності, але соціального призначення. Принцип їх роботи такий. Соціальні підприємства виробляють товари чи надають певні послуги, а прибуток не розподіляють між власниками, а спрямовують на соціальні цілі. Левова частка працівників такого підприємства – соціально незахищені верстви населення. На жаль, зауважує Ганна Костюк, сьогодні соціальні підприємства не мають жодних пільг від держави, зокрема у сплаті податків чи отриманні кредитів на розвиток. Тому громадські організації України, соціальні підприємства, працюють над законопроектом, аби запровадити пільги для підприємців, які створюють робочі місця для соціально незахищених верств населення.
За словами Ганни Костюк, Центр розвитку соціального підприємництва уже має контакти із семи сотнями підприємств Львівщини. Скільки осіб працевлаштує новостворена установа, вона не береться прогнозувати. Це залежатиме від того, як вдасться переконати підприємства взяти на роботу соціально незахищених. За найскромнішими прогнозами пані Костюк, у кожному районі Львівської області Центр розвитку соціального підприємництва планує знайти роботу принаймні 10% людей від загальної кількості соціально незахищеної категорії.
Така форма підприємництва динамічно розвивається у європейських країнах, вирішуючи проблеми безробіття. Вперше новинку запровадили у Великій Британії. Сьогодні в цій країні діють 50 тисяч соціальних підприємств, які забезпечують робочими місцями сотні тисяч людей.
Ганна Костюк вважає, що майбутнє – за соціальним підприємництвом. Адже сьогодні бізнес, як правило, виконує одну соціальну функцію – сплачує податки у бюджет. А міська чи обласна скарбниця викроює з цих відрахувань невеличку частину на соціальні проекти. Мізерні суми майже не рятують від безробіття. У багатьох країнах місцева влада охоче підтримує такий вид діяльності. Наприклад, у США діє принцип: чим більше підприємець пожертвував на соціальну сферу, тим менший розмір податку він платить. В Україні наразі усе навпаки: підприємці, які намагаються підтримати соціальні проекти, залишаються з цими починаннями наодинці.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...