Після школи - до коледжу!
На Заході коледжі є першою сходинкою в успішній кар'єрі більшості молодих людей. І це не дивно, адже в порівнянні з вишами навчання в них коштує дешевше, конкурс - нижчий, а період навчання - коротший.
ПОЗБАВЛЯЄМОСЬ СТЕРЕОТИПІВ!
Фахівці одностайні: у столиці є достатня кількість коледжів, рівень освіти в яких не поступається показникам багатьох вишів. В основному це стосується високо затребуваних галузей - IT, творчі напрямки, банківська справа.
Все більше абітурієнтів усвідомлюють, що краще здобути середню освіту у відомому на ринку праці коледжі, ніж намагатися одержати вищу освіту в нікому не відомому інституту-одноденці. Вступні конкурси підтверджують цю думку - торік на престижні спеціальності в коледжах при вишах претендували десять і більше осіб на місце!
МЕДИКІВ БЕРУТЬ НА РОБОТУ БАЖАНІШЕ, НІЖ ПІСЛЯ ВИШУ
Практика доводить, що, наприклад, випускникові медичного коледжу набагато простіше знайти гарну роботу, ніж дипломованому фахівцеві медвишу. В училищі готують фельдшерів, медсестер, зубних техніків, лаборантів, тобто фахівців, попит на які є завжди. У той же час новоспечений лікар відразу після вишу є швидше теоретиком, ніж практиком.
МОЖЛИВІСТЬ БУДУВАТИ МАЙБУТНЄ ВЖЕ ЗАРАЗ
- У коледжі практикується зовсім інший підхід і до дітей, і до батьків. Усі - дорослі люди, розмова з якими йде не з позицій повчань і наставлянь, як це робили в школі, а на рівних, - ділиться досвідом психолог Вікторія Єгорова, син якої вчиться в одному зі столичних коледжів. - В учнів коледжів раніше, ніж у школярів, проявляється дорослішання. Причому це дорослішання не від життєвих труднощів і турбот, а дорослішання статусне. Адже турботи й опіка батьків нікуди не зникли, учителі - теж, але усвідомлення себе студентом направляє людину в інше русло. Досить важливе значення має стипендія, та й система навчання студентська: пари, конспекти, заліки плюс контрольні, домашні завдання, реферати. Звичайно, отут і «байдикувати» простіше - контроль не той. Але для недурної дитини існує більше можливостей виявити самостійність і вибрати зручний спосіб підготовки.
Навчання в коледжі - це ще й можливість вже на віковому етапі школи визначитися з майбутньою професією. Якщо вибір вдалий, можна продовжувати навчання далі у виші, якщо більше не подобається - нічого не втрачене: можна пройти ЗНО з будь-якого предмету та вступати до іншого вишу. Основна ж перевага, яку надає коледж, - це можливість займатися справою та будувати своє майбутнє вже зараз!
Джерело: «Комсомольська правда в Україні».
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18695
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 24975 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...