Львівщина п’ята по Україні за боргами із зарплати: не виплачено 70 млн грн

Львівщина п’ята по Україні за боргами із зарплати: не виплачено 70 млн грн

У прокуратурі Львівської області проведено розширене засідання колегії з питань захисту конституційних прав громадян на оплату праці. Про це нам повідомили в прес-службі прокуратури Львівської області. 

В роботі колегії взяли участь голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк, перший заступник голови Львівської облради Петро Колодій, начальник ГУМВСУ у Львівській області Богдан Щур, заступник голови ДПА у Львівській області І.Кравчук, в.о. начальника Територіальної державної інспекції праці у Львівській області М.Гнатів, перший заступник Львівського міського голови Олег Синютка, керівники контролюючих та профспілкових органів, керівники виконавчих органів міст Львова, Дрогобича, міський голова м.Трускавець, а також керівництво суб’єктів господарювання, які допустили значну заборгованість перед своїми працівниками щодо оплати праці.

Як було сказано на колегії, Львівська область посідає п’яте місце серед областей України по рівню заборгованої та несвоєчасно виплаченої заробітної плати. В цьому аспекті тривожним сигналом для органів влади та контролю є те, що наявний борг по заробітній платі починаючи з вересня минулого року і по даний час, а це уже більше півроку, незважаючи на вжиті заходи так і не вдається зменшити. Загальна сума заборгованості продовжує коливатись у проміжку 60-70 млн грн.

Прокурор області довів до відома присутніх вимоги Генерального прокурора України Віктора Пшонки щодо пріоритетного значення захисту конституційних прав працівників на оплату праці та зобов’язав структурні підрозділи апарату прокуратури області взяти на особливий контроль роботу прокурорів районів, поклавши на останніх персональну відповідальність за стан законності у цій сфері.

Заступник прокурора області Б.Татарин визначив найбільш проблемні підприємства, які допустили заборгованість по заробітній платі, зокрема міста Львова (35,6 млн грн), міста Дрогобича (8,9 млн грн), міста Борислава (3,5 млн грн), міста Стрия (4,0 млн грн), Червонограда (2,0 млн грн), Самбора (1,8 млн грн), Трускавця (1,6 млн грн), а також Сокальського району (3,8 млн грн) тощо.

У цьому контексті прокурор Львівської області та голова Львівської ОДА розкритикували роботу органів Територіальної державної інспекції праці у Львівській області, Державної податкової адміністрації у Львівській області.

Упродовж 2010 року за результатами проведених перевірок у сфері додержання законодавства про оплату праці прокурорами порушено 136 кримінальних справ, на незаконні рішення та дії принесено з питань захисту конституційних прав на працю 109 протестів, також прокурорами внесено 807 приписів і подань про усунення виявлених порушень, за результатами розгляду документів прокурорського реагування притягнуто до відповідальності 446 посадових осіб, з них 17 службових осіб органів контролю та виплачено заборговану заробітну плату працівникам в сумі понад 87 млн грн, подано до судів в інтересах громадян 2453 заяв про стягнення нарахованої та не виплаченої їм заробітної плати на загальну суму 10,15 млн грн, реально виплачено майже 7 млн грн.

В той же час, одними лише каральними заходами вирішити проблему не вдається, для прикладу ситуаціями з виплатами заробітної плати та соціальних платежів у Львівському науково-дослідному радіотехнічному інституті. Незважаючи на три кримінальні справи, відносно керівників цього інституту за фактами умисної невиплати заробітної плати, ініціювання розірвання контрактів з його керівниками, ситуація і надалі залишається не керованою, борг зріс уже до майже 9 млн грн. Більше того за результатами чергової перевірки знову органами прокуратури порушено кримінальну справу. 

Ця ситуація вимагає невідкладного втручання як органів влади так і місцевого самоврядування.

У своїх поясненнях Трускавецький міський голова Р.Козир щодо боргу по оплаті праці комунального підприємства «Наше місто» (1,3 млн грн), керівники підприємств ПАТ Дрогобицького автокранового заводу Р.Нурулін (борг 1,1 млн грн), ТОВ «Завод гідромеханічних передач та трансмісій» В.Ружицький (борг 1,2 млн грн), ДП «Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут» А.Бондарук (борг 8,2 млн грн) запевнили колегію прокуратури Львівської області у вжитті невідкладних заходів та погашення наявних боргів у стислі терміни, зокрема протягом 2-3 місяців цього року.

Джерело zik.com.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад