Як в Україні оплачується робота у вихідні дні?
Кодекс Законів про Працю України розмежовує загальний час вихідних, святкових та неробочих днів, також відпустки. Якщо законодавство про працю розглядає вихідні дні, то в першу чергу маються на увазі вихідні дні робітника. Вихідний день за календарем неділя далеко не завжди є вихідним днем робітників. Вихідні дні підприємства також можуть не співпадати з вихідними днями робітника.
В яких випадках забороняється працювати у вихідний день?
Долучати робітника до роботи у вихідний день забороняється. Слід звернути увагу, що заборона долучати до роботи у вихідний день стосується не загального вихідного дня – неділі, а вихідного дня робітника. Долучати окремих робітників до роботи в ці дні припускається тільки з дозволу профспілкового комітету підприємства, установи, організації і тільки у виняткових випадках, що визначає законодавство.
В яких випадках дозволяється залучати робітника до роботи у вихідні дні?
Робітники можуть долучатися до роботи у вихідні дні тільки у виключних випадках:
1. Для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;
2. Для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;
3. Для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;
4. Для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.
Що робити, якщо вихідний день припадає на святковий або неробочий день?
У випадку, коли святковий або неробочий день (стаття 73 КЗоТ) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.
Як оплачується робота у вихідні дні?
Робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.
Як встановлюються вихідні дні на підприємствах, пов’язаних з обслуговуванням населення?
На підприємствах, в установах, організаціях, де робота не може бути перервана в загальний вихідний день у зв'язку з необхідністю обслуговування населення (магазини, підприємства побутового обслуговування, театри, музеї і інші), вихідні дні встановлюються місцевими Радами народних депутатів.
Як встановлюються вихідні дні на безперервно діючих підприємствах?
На підприємствах, в установах, організаціях, зупинення роботи яких неможливе з виробничо-технічних умов або через необхідність безперервного обслуговування населення, а також на вантажно-розвантажувальних роботах, пов'язаних з роботою транспорту, вихідні дні надаються в різні дні тижня почергово кожній групі працівників згідно з графіком змінності, що затверджується власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25200 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...