Влаштування на роботу через знайомих: "за" і "проти"
Багато шукачів шукають роботу через знайомих. Даний факт добре відомий. У чому ж плюси та мінуси працевлаштування за знайомством?
Дійсно, влаштування на роботу через знайомих - один з найбільш ефективних способів працевлаштування. Воно й зрозуміло: якщо завдяки тому, що за вас «замовлять слівце», вам удасться уникнути гострої конкуренції з іншими шукачами, то це зробить процес працевлаштування легким і практично гарантованим. Який же шукач особисто погодиться проходити одну за іншою співбесіди, які бувають часом зовсім непростими, за умови, що їхній результат зовсім не гарантований? І тим більше буде кривдно, якщо в підсумку на роботу візьмуть того, у кого була протекція в цій фірмі.
Якщо поставити себе на місце роботодавця, то й він, здавалося б, зацікавлений у тому, щоб на роботу була прийнята не людина «з вулиці», а хтось зі «своїх».
Насправді ж переваги прийняття співробітника на роботу за знайомством не такі однозначні (якщо вони взагалі існують).
Припустимо, ви влаштувалися на роботу через знайомих. Які наслідки це може мати?
1) Інші співробітники в компанії можуть поставитися до вас насторожено, а то й зовсім негативно. Вам ще потрібно буде довести свою професійну придатність і відповідність вимогам, що висуваються до даної посади (якщо ви їй справді відповідаєте).
2) Ви несете певну відповідальність перед людиною, яка вас рекомендувала або «просунула».
3) Якщо навіть вашим «заступником» є хтось з керівництва компанії або інша високопоставлена особа, це не дає вам право поводитися самовпевнено й, тим більше, зухвало з іншими керівниками, а також колегам. По-перше, це як мінімум, некрасиво, а по-друге, ким би не був ваш рекомендодавець, така поведінка вам може одного разу «відгукнутися».
4) Відсутність серйозної конкуренції при працевлаштуванні й, відповідно, відсутність досвіду складання ефективних резюме, а також проходження складних співбесід, тестування й т.п., також може зашкодити вам у майбутній кар'єрі, оскільки ви будете пристосовані лише до «гарантованого працевлаштування».
5) Це ж стосується й вашого трудового досвіду. Якщо до вас будуть менші вимоги, ніж до інших, то буде й менше стимулів працювати старанно. Відповідно, і навчитеся ви набагато меншому, ніж ваші ровесники, які працюють приблизно на таких самих посадах.
Цей перелік наслідків працевлаштування за знайомством можна продовжити. Можливо, багато «ПРОСУНУТИХ» кандидати скажуть, що це не мінуси, а плюси. Ну що ж, це їхня справа.
Зазначу наостанок, що влаштування на роботу через знайомих більш поширено в тих країнах і регіонах, де ринок праці менш розвинений, конкурентний і відкритий.
Джерело: http://www.jobchase.info/
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25200 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...