Соціальне партнерство: дійсність і перспективи
Нещодавно у Львівському Будинку праці відбулося чергове засідання дискусійного клубу соціальних партнерів. Ставилося за мету розглянути перспективи соціально-економічного розвитку міста та окреслити нові шляхи розв’язання проблем у сфері зайнятості населення. До участі у відкритому діалозі запросили представників Львівської міської ради, районних адміністрацій м. Львова, Львівського центру науково-технічної і економічної інформації, навчальних закладів, громадських організацій та підприємств.
Директор Львівського МЦЗ О. Рісний ознайомив присутніх з результатами роботи міської служби зайнятості. Він акцентував, що завдяки тісній співпраці із сторонами соціального партнерства, особливо працедавцями, напруга на ринку праці Львова дещо зменшилася. Нині в місті на одну вакансію претендують двоє незайнятих громадян. Одначе доводиться констатувати, що професійно-кваліфікаційний склад пошуковців роботи не відповідає нинішнім потребам підприємств. Тому центр зайнятості активно провадить професійне навчання безробітних, передусім, на замовлення працедавців. Чимало уваги приділяється й організації оплачуваних громадських робіт, особливо для осіб з вищою освітою. Як було зазначено, міський центр зайнятості готовий брати участь у спільних міжнародних проектах для поліпшення соціального захисту населення, відкритий до співпраці з усіма соціальними партнерами.
Начальник відділу праці Львівської міської ради К. Рибачок повела мову про те, що громадські роботи мають суспільно корисну спрямованість і сприяють розвитку міста, тому треба розширювати сферу їхнього застосування. Вона також наголосила на важливості збереження існуючих робочих місць, офіційного оформлення трудових відносин, збільшення рівня заробітної плати та поліпшення умов праці. З її слів присутні довідалися, що завдяки чітко налагодженій роботі місцевих органів влади, контролюючих і соціальних структур упродовж одинадцяти місяців 2010 року легалізовано працю понад 3600 осіб, зріс рівень заробітної плати найманих працівників.
Учасники дискусійного клубу відзначили важливу роль служби зайнятості в реалізації спільних проектів. Наші соціальні партнери – представники ТзОВ «АнДар Сервіс», Західноукраїнського центру «Жіночі перспективи» та Західноукраїнського ресурсного центру – неодноразово наголошували, що організовувані спільні з центром зайнятості заходи не тільки сприяють підвищенню конкурентоспроможності безробітних, а й загалом позитивно позначаються на реаліях ринку праці.
На проблемах, пов’язаних із працевлаштуванням людей з особливими потребами, зупинився голова Товариства «Зелений Хрест» О. Волошинський. У році, що минає, було чимало зроблено задля інтеграції осіб з вадами здоров’я в суспільство. У цьому напрямі роботи ще є багато задумів та ідей, які разом з центром зайнятості будуть втілені у життя в недалекому майбутньому.
Директор ЦНТЕІ М. Яворський звернув увагу присутніх на необхідності створення нових високотехнологічних робочих місць. Для цього мають бути розроблені дієві програми розвитку малого підприємництва, створені умови для залучення інвестицій, проведений моніторинг та оцінка наявного інтелектуального ресурсу.
Про цікаві проекти, які реалізовувались у цьому році, розповіли Г. Бордун, керівник програми «Перший кар’єрний крок» Львівської міської ради, та Ю. Завадовська, редактор журналу «Громадські ініціативи».
Присутні на заході представники підприємств висловлювали свої міркування щодо ролі центру зайнятості у збалансуванні попиту і пропозиції робочої сили. Як було сказано, посадовці центру зайнятості використовують різні шляхи і методи, аби якомога швидше укомплектувати вакансії, а жителів міста забезпечувати роботою.
Під час обговорення злободенних проблем у сфері зайнятості населення соціальні партнери озвучили чимало слушних пропозицій. Так, президент ТзОВ «АнДар Сервіс» А. Якимів запропонував провести серед успішних підприємців загальноміський конкурс бізнес-ідей. Директор ЦНТЕІ М. Яворський висловив ідею організувати у 2011 році виставку об’єктів інтелектуальної власності, які здатні до комерціалізації. Натомість Л. Максимович, голова Західноукраїнського центру «Жіночі перспективи», ініціювала започаткувати змагання серед львівських працедавців на звання кращого гендерного підприємства.
За результатами перемовин присутні не лише обмінялися набутим досвідом, а й спланували провести у 2011 році низку спільних заходів. Вони спрямовані на ефективне вирішення питань зайнятості населення та поліпшення соціального захисту львів’ян.
Марія Криницька,
начальник відділу інформаційної
роботи з працедавцями
Львівського міського центру зайнятості
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25200 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...