Успішна кар'єра для колишнього військового
Радянська школа підготовки військових кадрів - прототип сучасної школи менеджменту. Самі випускники порівнюють її методи з підходами провідних західних університетів. Який шлях пройшли колишні військові в бізнесі, щоб зробити успішну кар'єру?
«Те, чому нас вчили у військовому училищі, не сильно відрізняється від того, чому сьогодні навчають на програмах MBA», — згадує Олександр Почкун, випускник Київського військового зенітно-ракетного інженерного училища, а нині керуючий партнер компанії Baker Tilly Ukraine, що обслуговує понад 100 промислових груп. Структуру компанії він порівнює з армійською моделлю, а настільки необхідні в бізнесі якості — стресостійкість, дисципліну, уміння приймати рішення й управляти людьми — вважає прямим наслідком «армійської п'ятирічки», проведеної у військовому училищі.
Такі як Олександр Почкун – сьогодні топ-менеджери, а в минулому «люди в погонах» - як виявилося, часте явище в українському бізнесі. Вони складають особливу категорію керівників, що опановувала навичками керування в єдиній у часи СРСР школі менеджменту - силових структурах, що, за їхніми словами, анітрохи не поступалася нинішнім провідним західним університетам.
«Що таке стратегія та тактика, я зрозумів уже у військовому училищі», - говорить Микола Грінченко, випускник Полтавського вищого військового командного училища, який сьогодні є директором групи «Агротрейд», чистий консолідований оборот якої в 2009 році перевищив $ 150 млн. Він, як і всі менеджери - колишні військові, зазначає, що дисципліни, що доводилося вивчати у військових школах, сьогодні на 100% застосовуються в бізнесі. Олександр Почкун також згадує заняття з воєнної тактики: «Перед нами ставили завдання визначити порядок дій, людський ресурс, проміжні цілі, яких необхідно досягти, і кінцеву мету. Це нічим не відрізняється від того, як ми ведемо бізнес, працюємо над проектом. Логіка прийняття рішень та сама». Він упевнений, що армійський досвід, отриманий в екстремальних умовах, найбільш ємний, адже він накопичений за всю історію людства, а люди воювали завжди. Бізнес має схожу філософію.
Олег Зарицький, директор з персоналу будівельної компанії ТММ (активи в 2009 році - 3,8 млрд. грн., 320 тис. кв. м. житлові нерухомості на стадії будівництва), за час служби до досвіду, отриманого у вітчизняному середовищі, зміг додати й міжнародний досвід. Закінчивши Київське вище військово-інженерне училище, він кілька років прослужив у ВВС України на інженерних і керівних посадах, захистив дисертацію в ад'юнктурі, після чого був призначений у центр підготовки офіцерів для багатонаціональних штабів при Національній академії оборони України, де керував напрямком «Моделювання бойових дій». «Я вчився в Голландії з хлопцями-офіцерами з усього світу. Крім військових дисциплін, ми вивчали все, починаючи від мов, психології та релігії Сходу й закінчуючи кризовим менеджментом і менеджментом персоналу. Нам викладали практики. Це міг бути, наприклад, командуючий ВВС Голландії в Афганістані, який ще два дні тому керував воєнною операцією з моніторингу наркотрафіку. А лекції з кризового менеджменту та управління підприємством нам читала жінка, яка протягом тривалого часу працювала консультантом з розвитку кількох великих компаній, зокрема компанії Toyota. Ми працювали з кейсами компаній, і знали, що таке бізнес», - розповідає Олег Зарицький, який починав свою кар'єру з бізнес-консультацій (тематика побудови систем комунікацій і керування ресурсами підприємств, документообігу, автоматизації систем керування).
Микола Грінченко настільки цінне в бізнесі вміння розбиратися в людях теж приписує своїм рокам служби в армії. Дев'ять років армійської служби навчили його чітко та в термін виконувати поставлені завдання, бути коректним до навколишніх і постійно контролювати своїх підлеглих. «Цінною якістю, придбаною в армії, вважаю здатність до самоосвіти», - згадує він.
На питання, у яких ситуаціях дає про себе знати військове минуле, голова наглядової ради СК «Перша Українська Страхова» Юджин Грінберг, компанія якого реалізує унікальну методику продажів страхових продуктів, відповідає: «Для мене це не минуле. Жити як в армії - це правило, яким я неухильно користуюсь в сьогоденні». Це правило вироблялося роками, поки Юджин служив в ізраїльській армії. За його словами, армія виховує в людині характер, робить його більше твердим, а в спілкуванні з людьми виробляє звичку дотримуватися слова. «Я звик у всіх ситуаціях тримати контроль. У першу чергу контроль над собою, а також над ситуацією в цілому», - говорить він.
Колишніх військових відрізняє надзвичайна дисциплінованість, підвищена стресостійкість і працездатність. «У мене працездатність набагато вище, ніж в інших. Це військова звичка. Коли я служив, доводилося виконувати дуже багато завдань, маючи на це дуже мало часу», - згадує свої армійські роки Ігор Кирилюк, партнер адвокатської фірми «ПАРИТЕТ» (консультувала та представляла інтереси таких великих компаній, як L'Oreal, Milkiland, Bayer, ITERA International Energy), випускник юридичного факультету одного з найкращих військових вишів СРСР - Московського військового інституту Міністерства оборони. На думку Миколи Грінченка, ефективність колишніх військових пояснюється набором якостей, отриманих за роки служби - пунктуальністю, відповідальністю за виконувані завдання, чіткістю та системністю дій.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25200 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...