До чого ведуть «готові домашні завдання»?

Готові домашні завдання - такий популярний запит залишають школярі у пошукових системах. Чому? Чи то самі робити не хочуть, чи то вже не знають, що завдання і даються для того, щоб молода людина думала сама. Але навіщо самостійно думати, коли весь Інтернет забитий готовими відповідями. Навчання зводиться до вміння набрати в пошуковій системі правильний запит, щоб одержати правильну відповідь. До чого це призводить у результаті?

Багатьом вже ліньки написати запит повністю, тому пишуть скорочено «ГДЗ». Це заповітний пароль для допуску до вирішення ненависного домашнього завдання. Всі рішення завдань зводяться до копіювання з Інтернету. І ось на папері відповідь є, роздрукували і здали. А що в голові? У голові порожньо. Звичайно, добре, що людина вміє знайти інформацію. Чудово, коли деякі молоді люди обробляють готові домашні завдання з мережі Інтернет, вони хоча б трохи замислюються, але більшість себе і цим не обтяжують. У підсумку в багатьох підлітків в наявності (і на обличчі) гостра інтелектуальна недостатність.

Як-то поставив одній вісімнадцятирічній панночці питання: хто такий Дон Кіхот? Відповідь була чудовою: «Це якийсь моряк!». Вирішив попитати ще. Питання були різні, відповіді дивували своєю несподіваністю. Ось найбільш «веселі».



Питання: «Що ми святкуємо 9 травня?»

Відповідь: «Перемогу наших над німцями над Москвою».

Я здивувався - чому над Москвою? Відповідь була приголомшливою: «Тому що на літаках!»



Подальші дослідження на грунті дослідження інтелектуального розвитку молодих людей не принесли нічого нового. Я дізнався, що Н. Крупська - це дружина Крупського, гільйотина - «щось від голови, напевно, ліки», дефлорація - це щось пов'язане з хлором, напевно, правильно «дехлорація», тощо ..

Пропоную провести експеримент вам: спробуйте ставити прості запитання молодим людям, у віці від 15 до 23 років. Коли почуєте у відповідь марення сивої кобили, зрозумієте, що «готові домашні завдання» - це прямий шлях до гострої інтелектуальної недостатності. Що робити?

Може бути, для початку, не сподіваючись вже на школу, почати займатися своїми дітьми самостійно. Зацікавлювати історією, фізикою, географією, адже навколо стільки питань! Хіба не цікаво знайти відповіді? Але самостійно - міркуючи, отримуючи інформацію, осмислюючи її. Може бути, і самі що-небудь нове дізнаєтеся ...

Що можна зробити? Для початку, виключіть телевізор. Можна залишити деякі освітні програми, іноді розваги - хороші фільми, дитячі програми. Багато людей взагалі живуть без телевізора , його просто вдома немає.

Дайте завдання дітям знайти відповідь на будь-якої цікавий питання. Враховуйте при цьому сферу інтересів дитини. Потім можна прогулятися, послухати відповідь, обговорити, що ще корисно прочитати по цій темі. Створіть у дитини відчуття, що він вас навчає. Іноді це буде правдою, скажіть «вчителю» спасибі.

Важливо, щоб такі завдання були щоденними, принаймні, регулярними. Якщо буде сформований інтерес до самостійного вивчення нового, то інтелектуальна недостатність дитині не загрожує.

Ще варіант викликати інтерес до навчання. Розповідайте самі. Нехай це буде жива розповідь про таємниці космосу, загадки тварин, історичні знахідки, унікальні можливості людини. Не закінчуйте розповіді, залиште щось недомовленим. Завдання дитини - знайти остаточну відповідь.

Тільки співпрацюючи, спілкуючись, можна встановити з дітьми такі відносини, які дадуть можливість проявити інтерес до знань, знаходити нову інформацію, вивчати її. А хто, крім батьків, це може зробити? Хто в цьому зацікавлений?

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад