Працевлаштування через кадрові агенції
Кадрові агенції стали невід’ємною частиною ринку праці. По різним даним, до 15% всіх, хто живе у столиці, під час пошуку роботи використовують їх послуги. Хоча багато хто ще надає перевагу спілкуванню безпосередньо з працедавцями – так більше довіри до того, що робиш сам. Чи виправдане таке ставлення і як сприймати посередників на ринку праці?
І нікуди не дінешся …
Хочемо ми цього, чи ні, але агенції з питань підбору персоналу міцно закріпилися на ринку праці. Всі більше компаній звертаються до їх послуг, перекладаючи на рекрутерів не лише попередній відбір кандидатів, але й інші функції своєї служби персоналу. І завдання посередників - не завадити довгоочікуваній зустрічі кандидатів з працедавцями, як думає дехто, хто шукає роботу, а виконати замовлення працедавця.
Кандидати на вакансії для рекрутера - це своєрідний товар, в продажі якого він виконує роль посередника. Звичайно, агент знає, що саме бажає «придбати» клієнт, і в своїй роботі керується саме цими вимогами.
Який висновок зі всього цього повинен зробити кандидат? Приблизно такий: в принципі, забути про існування кадрових агенцій під час пошуку роботи – можна. Але тоді потрібно пам’ятати, що таким чином ви відмовляєтеся від певної частини вакансій, до того ж часто — в престижних стабільних компаніях.
Як з «НИМИ» спілкуватися?
Отож, давайте ще раз повторимо, щоб добре запам’ятати: рекрутер - не ворог і не перешкода. Він просто виконує свою роботу, головним замовником якої є не ви. Тому кандидату потрібно адекватно ставитися до ситуації.
Навіть якщо людині здається, що агент абсолютно некомпетентний в його професії і сфері бізнесу, не вартує вступати в діалог на цю тему. Хочете нормального відношення до себе і плідної співпраці? Проявляйте цілковиту повагу до співрозмовника і свою щиру зацікавленість. Зрозумійте, в тому, що ви не підійшли на дану конкретну вакансію, немає нічого страшного. Цілком імовірно, що дуже скоро з’явиться інша пропозиція в тій же області, і рекрутер про вас згадає.
Ознаки хорошої агенції:
- Досвідчені і відповідальні рекрутери охоче співпрацюють з кандидатами, якщо ті, звичайно, не проявляють в спілкуванні зверхності і сумнівів у професіоналізмі інтерв’юера.
- Працівники агенції з повагою ставляться до кандидата, не влаштовують масових співбесід, на зустрічі уточнюють всі деталі досвіду роботи, професійні плани і очікування.
- Менеджер не відмовиться допомогти людині зорієнтуватися на ринку праці, правильно оцінити свої сили і вибрати шлях, який найбільше відповідає даному етапу розвитку кар’єри, пояснить причини відмови (якщо вона була).
- Рекрутери зберігають конфіденційність: інформація про кандидата надається клієнту лише з його особистої згоди.
- Для спеціалістів послуги агенції зазвичай нічого не коштують - все оплачує працедавець.
- Якщо людині і доведеться звернутися до гаманця, то лише після працевлаштування, відповідно до підписаного договору. Зазвичай це визначений процент від першої зарплати.
Ознаки поганої агенції:
- Працівники з неповагою ставляться до кандидата, хоча таке ставлення нічим не викликано з його боку.
- Багато питань кандидата залишаються без відповіді.
- Перевірка даних виконується без згоди на неї кандидата.
- Агенція бере з людини передоплату за «сприяння в працевлаштуванні», «занесення в базу даних» або «інформаційні послуги». В такому випадку є велика вірогідність того, що клієнт, заплативши гроші, залишиться ні з чим.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18779
15012
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
303
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 36844 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...