Відправляємо дитину в школу за кордон
Сьогодні багато спроможних українських сімей вважають за краще інвестувати гроші в престижну міжнародну освіту дітей. Проте поступити в престижний європейський або американський університет відразу після української школи не легко, навіть маючи блискучий атестат і пристойний рівень англійської. Доведеться або поступити в Україні у ВУЗ і відучитися мінімум два роки, або пройти 1-1,5-річну підготовчу програму Foundation (ця програма виключно для іноземців, що закінчили школу в своїй країні, тут вивчаються англійська і профільні предмети). Якщо ж дитина два останні роки вчиться, скажімо, в британській школі, вона проходить за цей час програму А-level, після якої здає тестування. І його результати можна посилати в будь-який ВУЗ.
Чи варто "відряджати" дитину за кордон?
Але перед тим, як ухвалити таке відповідальне рішення, потрібно ретельно зважити всі «за і проти». Наприклад, якщо ваші син або дочка показує хороші фізико-математичні здібності, можливо, йому краще залишитися удома. Оскільки вважається, що у нас по фізико-математичних спеціальностях дуже сильна підготовка. Не потрібне закордонне навчання і дітям з філологічними здібностями. А ось якщо ви бачите свого спадкоємця блискучим юристом в міжнародній компанії, розраховуєте, що він продовжить і примножить сімейний бізнес, або хочете дати йому європейську освіту в області мистецтва або дизайну, тоді однозначно варто орієнтуватися на престижний іноземний університет. І добре, якщо підготовка до нього проходитиме в «максимально наближених» умовах зарубіжної школи.У якому віці?
Отже, ви вирішили, що таки варто відправити дитину вчитися в закордонну школу. У якому віці це буде для нього найменш травматично? Вступати до закордонної школи можна навіть з 5-6 років. Частина батьків вважає, що кращий вік для початку навчання - 10-12 років, оскільки тоді дитина достатньо довго знаходитиметься в мовному середовищі, що дозволить краще вивчити мову і надалі відчувати себе комфортніше в чужій країні. Проте більшість українських сімей, все ж таки віддають перевагу міні-програмі, коли дитина вчиться тут до 9-10 класу, і в 15-16 років її відправляють в зарубіжну школу. Тоді вона якраз встигає пройти необхідну програму підготовки і зможе відразу вступати до університету.У яку країну?
Визначившись, коли ви хочете відправити дитину вчитися, потрібно зорієнтуватися і з країною. Зрозуміло, що школу потрібно підбирати в тій країні, де потім плануєте і вступ до ВУЗу. І тут допомагає свого роду спеціалізація західних університетів по певних областях знань. «Британія котирується по рівню освіти у сфері бізнесу і фінансів, економіки і юриспруденції, а також в напрямах мас-медіа і дизайну одягу, - розповідає Олеся Шахраюк, консультант по міжнародних освітніх програмах агентства DOMAR TRAVEL Education. - В Німеччині, Швеції, США, Канаді і Нідерландах переважно вчаться технічним і IТ-спеціальностям, а у Франції - медицині і дизайну одягу/інтер'єру. До Італії їдуть ті, хто бажає вивчати мистецтва або стати менеджерами у сфері мистецтва, а до Швейцарії - за тонкощами готельного і ресторанного бізнесу».Що потрібно, щоб поступити?
Процедура зарахування в будь-яку зарубіжну школу досить тривала, а в топових школах до того ж ще і існують квоти на прийом іноземців, тому починати «вступну кампанію» слід за рік до передбачуваного початку навчання. Основна вимога - високий рівень володіння іноземною мовою. Правда, є школи, які беруть з будь-яким мовним рівнем, але у такому разі дитину можуть прийняти в молодший клас.Як вибирати іноземну школу?
1. По рейтингах. За кордоном популярні не тільки рейтинги ВУЗів, але і рейтинги шкіл. Вони складаються в кінці кожного року на підставі результатів випускних іспитів і того, який відсоток випускників вступає до престижних навчальних закладів. Ідеально, якщо школа увійде до топ-30, дуже добре - якщо в топ-50 і просто добре - якщо вона буде в топ-100. 2. По успіхах випускників. Кожна школа збирає інформацію про те, до яких університетів вступають її випускники. Дізнайтеся, який відсоток тих, що поступили, і чи є серед них імениті ВУЗи. 3. За типом школи. Заклади закритого типу - із строгим, майже армійським режимом (boarding school), що загартовує характер і дає батькам певну гарантію в ефективності освітньої інвестиції. У коледжах обстановка демократичніша і ніякого контролю, але дуже багато спокус, що відволікають від навчання. 4. По кількості учнів. Домашня дитина буде затишніше себе відчувати в невеликій школі на 100-200 чоловік, а товариській буде веселіше там, де 800-1000. 5. По інфраструктурі. Спортивний зал, басейн і стадіон - це необхідний мінімум. Дізнайтеся також, чи є умови для занять тим видом спорту, музики або творчості, якими цікавиться ваша дитина. «Протестувавши» школи таким чином, намітьте 2-3, наприклад, одну рейтингову і 1-2 простіше, і посилайте документи в кожну з них. Тоді у разі негативної відповіді у вас буде можливість для маневру. А отримавши запрошення, не поспішайте відразу відправляти туди дитину. Постарайтеся з'їздити разом з нею на «оглядини», або організуйте для неї поїздку на літні мовні курси (від 2 тижнів до 3 місяців). Треба спробувати саму атмосферу школи, подивитися абсолютно все: умови проживання, як проходять уроки і як обладнані класи, поспілкуватися з учнями. Якщо ви вирішили скористатися послугами освітнього агентства, поцікавтеся, скільки років воно працює в цьому сегменті ринку (бажано не менше 10 років). А також наведіть довідки у друзів і знайомих, які з ним стикалися. У солідному агентстві вам повинні дати вичерпні відомості про всі тонкощі вибору школи, організацію навчального процесу і проживання учнів. А також повинна бути солідна база шкіл, з якими вони співпрацюють. Добре, якщо агентство може пред'явити свого роду грамоту про визнання якості його роботи організацією шкіл в приймаючій країні. А ось ліцензія від Міносвіти на цей вид діяльності не дається.Червона ціна британських шкіл
Економ-варіантВартість навчання: 12 тис. ф./рік ($19200). На що можна розраховувати за ці гроші: Невеликі школи на 200-250 учнів. Для дітей молодшого віку до 14 років (до рівня A-level). У кімнатах по 10-15 чоловік. В основному розташовуються далеко від Лондона, ближче до Шотландії. Відносно скромна інфраструктура (тільки 1 тенісний корт), але басейн є завжди. Середній варіант (70% шкіл) Вартість навчання: 24 тис. ф./рік ($38400) На що можна розраховувати за ці гроші: Від 300 до 1000 учнів. Умови проживання залежно від політики школи: від спартанських (велика кімната, розбита на маленькі бокси по 2 чол.) до звичайних (з кімнатами по 2 людини), але зручності скрізь на поверсі. Хороша інфраструктура: великий спортзал, 5 тенісних кортів і декілька полів для футболу, хокею, тенісу і інших видів спорту. VIP-варіант Вартість навчання: 29-35 тис. ф./рік ($46400-56000) На що можна розраховувати за ці гроші: Від 300 до 800 учнів. Основний контингент - діти з сімей політичної і бізнесової європейської еліти. Приймають тільки з дуже високим рівнем академічної підготовки і відмінним знанням мови. Сильніший викладацький склад. Кімнати комфортні, зі всіма зручностями, за бажанням на одного або двох чоловік. Зазвича, в кімнатах є телевізори і мікрохвильовки останніх моделей. У харчуванні більшій вибір блюд, в т.ч. спеціально для «росіян» готують супи, чого немає в інших школах. Сучасне устаткування: у класах інфрачервоні дошки і комп'ютери останніх моделей. Дуже розвинена інфраструктура: до 7-10 полів для різних ігор. Зазвичай, є елітна стайня, куди можна привезти і поставити свого коня, або привезти з собою улюблених собаку або кішку і розмістити їх на «постій» в спеціальному готелі при школі (за окрему платню). Учні більше подорожують в нових комфортабельних автобусах. Випускники школи складають свого роду елітний клуб, що дуже допомагає в майбутньому бізнесі.
Ціни і рейтинги
Як розповіла Оксана Чмихало, академконсультант агентства DOMAR TRAVEL Education, місце, яке школа займає в рейтингу, не впливає на ціну. Тобто і школи економваріанта можуть мати хороші позиції в рейтингах. всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...