Робота й особисте життя: шукаємо баланс
Сьогодні дуже багато людей стурбовані кар'єрою. І всі б нічого, проте іноді зосередженість на роботі заважає побудувати серйозні відносини з коханою людиною. Ваші постійні затримки в офісі та робота під час свят спричиняють непорозуміння та конфлікти. Правила підтримки балансу між роботою й особистим життям:
1. Ідіть з роботи вчасно хоча б три рази на тиждень. Якщо з ранку ви точно знаєте, що в заздалегідь визначену годину встанете з-за столу і підете додому, стимулу зробити роботу швидше буде більше, адже часто ви сидите допізна, тому що відкладаєте виконання роботи на останній момент, а коли дедлайн наступає, виявляється, що сил для вирішення завдання потрібно набагато більше, ніж планувалося. Якщо повторювати цей нехитрий трюк щотижня, то приблизно через місяць у два дні, що залишилися, йти вчасно ви будете вже за звичкою.
2. За 10-15 хвилин до кінця робочого дня складіть списки справ, які потрібно буде виконати наступного дня. Намагайтеся робити наголос на дрібних справах, які в суєті звичайно забуваються. Виконати велике завдання ви навряд чи забудете, а, наприклад, переписати абзац у невеликому важливому документі – дуже просто. В ідеалі, добре б вести такий список справ протягом дня. Як тільки вам спадає на думку, що щось ви повинні зробити завтра, або ідея, як виконати завдання по-іншому – записуйте.
3. Щодня виділяйте годину, під час якої ви будете працювати, не відволікаючись на пошту, сервіси миттєвих повідомлень, розмови з колегами. Якщо самого себе важко організувати, примусово на годину виключайте всі відволікаючі програми. Саме цю годину витратьте на найбільш відповідальну роботу. Також цей спосіб гарний, коли завдання здається вам нездійсненним, однак вирішувати його якось треба. При відключених месенджерах ви залишитеся наодинці з проблемою, і почнете розплутувати її ніби клубок з нитками. Як знати, можливо, втягшись, включати назад аську вам не захочеться.
4. Виходьте з офісу під час обідньої перерви. Ваш обідній час - святе право на відпочинок. Не витрачайте годину свободи на перекус біля комп'ютера шоколадкою з автомату. Навіть якщо їдальня перебуває в будівлі офісу, виходьте на вулицю хоча б на 10 хвилин. Зміна обстановки дозволить вам небагато розслабитися, а повернувшись до роботи, ви відчуєте себе повним сил і не будете рахувати хвилини до кінця робочого дня. До того ж, обідню перерву ви можете витратити на зустріч з коханою людиною.
5. Обговоріть навантаження з начальником. Якщо причина ваших пізніх відходів дійсно криється в надмірній кількості роботи, саме прийшов час поговорити з начальником. Поясніть йому (бажано з наочними прикладами), що впоратися з усіма завданнями наодинці в покладений час неможливо та знайдіть разом рішення проблеми. Можливо, за понаднормову роботу вам почнуть доплачувати, візьмуть у допомогу ще одну людину або знімуть частину відповідальності.
Якщо ви будете виконувати ці рекомендації, то незабаром помітите, що у вас стало набагато більше часу на особисте життя.
За матеріалами: http://ivona.bigmir.net/.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25200 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...