Дрес-код: вписатися в стиль
Перше враження хоч часто і буває оманливим, але грає дуже важливу роль у тому, як саме - позитивно чи негативно - працедавці оцінюють кандидатів. Людина ще тільки переступив поріг кабінету менеджера з кадрів, а в того вже склалася думка про претендента. Яким воно буде - залежить від безлічі моментів, в тому числі і від зовнішнього вигляду кандидата. Хочемо ми того чи ні, але одяг - це наша своєрідна візитна картка. Як же зробити її виграшною?
Перше враження хоч часто і буває оманливим, але грає дуже важливу роль у тому, як саме - позитивно чи негативно - працедавці оцінюють кандидатів. Людина ще тільки переступив поріг кабінету менеджера з кадрів, а в того вже склалася думка про претендента. Яким воно буде - залежить від безлічі моментів, в тому числі і від зовнішнього вигляду кандидата. Хочемо ми того чи ні, але одяг - це наша своєрідна візитна картка. Як же зробити її виграшною?
Просто, як все геніальне Рецепт успіху простий, як все геніальне: вас запросили на ділову зустріч - значить, і стиль вашого одягу повинен бути відповідним, тобто діловим. І, будь ласка, не вважайте це правило дрібницею, не вартим уваги. Мовляв, - подумаєш, одяг, я, якщо що, "заб'ю мізками". Іноді з-за дурних недоліків ви можете втратити свій щасливий шанс. Наприклад, прийшовши на співбесіду в джинсах і веселенького сорочечці, ви не потрапите на роботу в компанію, де прийнятий суворий дрес-код - звід корпоративних правил, що стосуються того, як повинні виглядати співробітники в службовий час.
Юрій Мітін, фінансовий аналітик: Співбесіда в компанії у мене було призначено на вечір, а вдень мені треба було перевезти тещу на нову квартиру. Переїзд затягнувся, і я не встиг переодягтися перед зустріччю, відправився, у чому був. Краще б я цього не робив! Менеджер так подивився на мене, що я відразу зрозумів - місця в їх компанії мені не бачити, як своїх вух. І головне ж ситуація-то не була абсолютно безвихідній: я міг би зателефонувати в цю компанію, перенести інтерв'ю ... Загалом, сам винен, не надав особливого значення тому, як буду виглядати. За це й поплатився. Час на роздуми Для перших робочих днів коштує вибрати такий самий суворий консервативний стиль. При цьому ви, по-перше, зможете відразу спокійно вписатися в загальний "контекст", не відчуваючи себе незручно і не ризикуючи опинитися, наприклад, що вибивається із загального ряду "супермодніком". По-друге, у вас буде можливість зорієнтуватися, озирнутися навколо і побачити, як одягаються інші співробітники компанії.
Марина Звягіна, офіс-менеджер: На колишній роботі в перший час я постійно відчувала на собі погляди товаришів по службі. Потім один з них мені сказав, що, мовляв, ви дуже добре одягаєтеся. Спочатку це прозвучало для мене як комплімент, а потім я раптом зрозуміла, що там не прийнято одягатися так, як я. Всі ходять на роботу в більш скромних нарядах.
Занадто добре - теж недобре Якщо ваш зовнішній вигляд буде відрізнятися від загального корпоративного стилю, це може навіть стати серйозною перешкодою на шляху до кар'єри. Зрозуміло, що просування по службових сходах не сприяють полинялий светр з витягнувся рукавами і залисніли від старості штани з міхурами на колінах. Але, виявляється, що занадто добре - теж неправильно.
Андрій Петров, менеджер відділу зв'язків з громадськістю: Мене пару разів "обійшли" при висуненні кандидатів на підвищення. Я щиро не розумів, у чому справа: працювати я вмію, особливих "проколів" у мене немає, освіта теж підходяще ... А потім один з товаришів по службі мене просвітив: ти, каже, одягнений завжди ніби "з голочки", виглядаєш забезпеченою людиною, от начальство і вирішило, що ти не потребуєш підвищення, у тебе і так все відмінно. Отже, щоб не позбутися перспектив і стати "своїм" у колективі, постарайтеся в одязі дотримуватися властивого компанії стилю і не відрізнятися занадто різко від своїх колег ні в кращу, ні в гіршу сторону. Дотримуватися цих правил не просто, а в деяких фірмах, часом, і не дешево. Але, як то кажуть, "гра варта свічок": заради того, щоб утриматися на новому місці і відчувати себе комфортно, можна і постаратися.
Автор: Любов Чернишова
Джерело: http://www.rdwmedia.ru
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25200 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...