Інваліди з проблемами психічного розвитку хочуть і можуть працювати
Працевлаштування інвалідів з проблемами психічного розвитку залишається гострою проблемою сьогоднішнього дня. Про це мова йшла на прес-конференції "Створення в Києві реабілітаційно-виробничого кластера підприємств інвалідів з проблемами психічного розвитку "Гармонія", що відбулася в Укрінформі за ініціативи активістів Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Гармонія".
У заході брали участь президент ВГОІ "Гармонія" Юрій Антропов, начальник відділу "Гармонії" по роботі з громадськими організаціями Наталя Плескач і експерт з питань соціальної політики Сергій Панцир.
Як зазначив Ю. Антропов, проблема створення робочих місць для інвалідів з проблемами психічного розвитку в державі занадто складна. За його словами, наприклад, у Києві нею на сьогоднішній день займаються хіба що активісти ВГОІ "Гармонія".
"Це досить актуальна проблема, адже тільки в Києві таких людей налічується близько 18 тисяч. Для багатьох з них робота стає не просто можливістю знайти застосування своїм умінням і навичкам. Не менш важливі соціальний, медичний і економічний аспекти. Адже, працюючи, ці люди відчувають свою користь для суспільства, у них рідше відбуваються рецидиви та набагато швидше проходить процес реабілітації. А, крім того, вони одержують можливість заробляти собі на життя", - підкреслив президент ВГОІ.
Експерт з питань соціальної політики Сергій Панцир зазначив, що фінансово-економічна криза й її наслідки примусили громадські організації шукати допомоги не тільки у держави та місцевої влади. "Ми вирішили шукати однодумців серед представників приватного сектора, у результаті уклали меморандум про співробітництво між громадськими організаціями та бізнесом. Значну інформаційну підтримку надав нам Міжнародний фонд "Відродження", - сказав С. Панцир.
Він підкреслив, що зараз завдяки підтримці НП "Девайсцентр" і агентства "Брендком" у Києві створений центр, у якому вже працюють інваліди. Зарплата на підприємстві досягає 1.5 тис. грн. С. Панцир підкреслив, що з наступного року аналогічні виробництва відкриються й в інших регіонах України, зокрема на Черкащині, Рівненщині та Харківщині, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Начальник відділу по роботі з громадськими організаціями ВГОІ "Гармонія" Наталя Плескач зазначила, що чимало інвалідів мають потребу в індивідуальному супроводі соціального працівника до місця роботи та додому, однак поки що держава таких послуг не надає.
Ю. Антропов згадав, як у радянські часи при лікувальних установах і інтернатах для інвалідів з проблемами психічного розвитку працювали виробничі цехи. Громадським організаціям, що займаються створенням робочих місць для інвалідів, украй необхідна практична допомога з боку представників виконавчої влади як на місцях, так і в Києві, констатував він.
Апелював Ю. Антропов і до бізнес-структур: "Інваліди хочуть і можуть працювати. Вони виготовляють прекрасну рекламно-сувенірну та поліграфічну продукцію, однак замовлень не вистачає".
Яскравою ілюстрацією його слів стала розгорнута в прес-центрі Укрінформу імпровізована виставка робіт інвалідів. Серед них - національні сувеніри, ляльки, картини, композиції, рекламна та поліграфічна продукція.
Джерело: Укрінформ.
Роздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25200 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...