Як зміниться ринок праці в Україні через війну
Ринок праці не є винятком, особливо коли сфера рекрутингу потерпає від своїх внутрішніх непростих процесів.
По-перше, більшість компаній та бізнесу довелось перейти на віддалену форму роботи, а це значить абсолютну дистанційну роботу всіх відділів та членів команди.
По-друге, на ринку праці спостерігається велика кількість підприємців та працівників, які стали безробітними. Вони становляться на облік в територіальні центри зайнятості за місцем фактичного проживання, адже багатьом довелось переїхати чи евакуюватися.
По-третє, певна кількість компаній адаптується до нових умов: перебудовує спрямованість бізнесу, закриває вимушені гарячі вакансії тощо.
Проте не всі роботодавці можуть забезпечити стільки робочих місць. А ті спеціалісти, які перебувають в пошуці нових місць роботи, розглядають різні варіанти, аж до зміни сфери діяльності шляхом підвищення кваліфікації чи проходження додаткових курсів.
Можна точно сказати, що український і світовий ринки стоять перед великими змінами, що внесуть конкретні корективи в їх спрямованість.
Особливості та спрямованість
Війна в Україні, що також зачіпає питання захищеності багатьох інших країн, змінює глобальну повістку економічного розвитку світу, висуваючи на перший план безпеку. Адже на скільки б не була країна спрямована на розвиток, модернізацію та економічну стабільність, будь-який агресор може внести свої корективи в ці плани.
Тому основна економічна спрямованість в найближчому майбутньому – безпека.
Цілком виправдана й зміна від глобалізації до локалізації економіки, де більшість виробництв будуть розташовувати ближче до ринку збуту. Через воєнний стан та велику кількість санкційних табу будемо спостерігати зосередження на вироблення енергетичних ресурсів.
Провідні сфери діяльності та дефіцит кадрів
Попиту набудуть ті професії, що будуть потребувати оновлених знань та умінь. До того ж ми вже переконались в тому, що потужна армія – залог майбутнього будь-якої країни та її народу. Саме завдяки їм і створюється безпека. Тому ринок праці буде потребувати професійних військових. Оборонна промисловість також отримає поштовх до небувалого розвитку. Окрім того, попит на економістів, інженерів, маркетологів, дизайнерів, IT-спеціалістів залишиться.
Медична галузь також в пріоритеті: від психологів, хірургів, травматологів до звичайнісіньких терапевтів, адже коронавірус ніхто не скасовував.
Будівництво, що стане основою у відбудові країни, яка почнеться незабаром. Освітня галузь потребує нових професій, що будуть видвигати на перший план самонавчання та саморозвиток.
Підприємці отримують більше свободи в можливості не бути прив’язаним до місця роботи. Відкриються нові горизонти для роботи з партнерами в усьому світі. Кожний підприємець зосередиться локально на своєму бізнесі та буде мати змогу тим самим допомагати, в першу чергу, собі та своїй країні.
Тенденція заробітної плати
Щодо заробітної плати, прогнозувати важче. Все буде залежати від підвищення цін та швидкої стабілізації економічної ситуації у світі. Проте вже зараз можна очікувати на тенденцію високого заробітку в тих сферах і професіях, що матимуть попит.
Підготувала Зоряна НЕФРИТ
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...