Яке покарання передбачено для роботодавця та його посадових осіб за невчасну виплату зарплати

Яке покарання передбачено для роботодавця та його посадових осіб за невчасну виплату зарплати

Координаційний центр з надання правової допомоги інформує, що керівники підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадяни-суб'єкти підприємницької діяльності несуть адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам.

Варто нагадати, що заробітна плата виплачується:

  • за першу половину поточного місяця - не пізніше 16-22 числа цього ж місяця;

  • за другу половину місяця - не пізніше 1-7 числа наступного місяця.

Важливо, що період від виплати авансу до виплати заробітної плати не має перевищувати 16 календарних днів.

Перевірити, чи потрапила ваша компанія до плану перевірок контролюючих органів, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT. А дізнатися про дієві практики захисту від безпідставних претензій контролерів - у системі судових рішень VERDICTUM.

Кодекс законів про працю України у статті 97 зазначає, що оплата праці працівників здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються після виконання зобов'язань щодо оплати праці.

Відповідно до ст. 265 КЗпП роботодавці несуть фінансову відповідальність у вигляді штрафу за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (наприклад, станом на травень 2021 року роботодавець сплатить штраф у розмірі 18 000 грн.)

Крім того, у статті 41 КпАП визначено адміністративну відповідальність за порушення встановлених строків виплати заробітної плати та виплату її не в повному обсязі, у вигляді штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян-суб'єктів підприємницької діяльності від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 510 до 1700 грн). За повторне протягом року порушення, або ті самі діяння, вчинені щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, - від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 - 5100 грн).

За безпідставну невиплату зарплати громадянам більш як за один місяць, вчинену умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином, передбачено згідно ст. 175 ККУ кримінальну відповідальність у вигляді штрафу від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 500 до 17 000 грн) або виправних робіт на строк до 2-х років, або позбавлення волі на строк до 2-х років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Якщо зарплату не виплатили через нецільове використання коштів, призначених для її виплати, передбачається покарання у вигляді штрафу від 1000 до 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 - 25500 грн) або обмеженням волі на строк до 3-х років, або позбавленням волі на строк до 5 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Щоправда, роботодавець звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності ним здійснено виплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати громадянам.

 

https://bit.ly/3bQ1IzC

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад