Як ставлення до труднощів залежить від вашого успіху

Як ставлення до труднощів залежить від вашого успіху

 Звичайно, розумові здібності — це дуже важливо. Але, згідно з новим дослідженням зі Стенфордського університету, позитивний настрій має більше значення, ніж рівень IQ.

Новий підхід, створений психологом Керол Двек, ділить людей на дві категорії: ті, у кого «фіксований менталітет», і ті, у кого «менталітет зростання».

Професорка психології, яка все своє життя присвятила вивченню ставлення до життя і продуктивності, вважає, що ці два способи мислення є істинним фактором, який визначає, чи буде людина досягати успіху або просто зіткнеться з невдачею.

«Якщо у вас „фіксований менталітет“, ви приймаєте той факт, ким ви є, і вважаєте, що нічого вже не можна змінити. Володарі „менталітету зростання“ вважають, що вони можуть удосконалитися, застосувавши деякі зусилля. Як правило, вони перевершують людей із фіксованим мисленням, навіть якщо їхній рівень IQ не такий високий. Справа в тому, що другі вирішують проблеми, розглядаючи їх як можливість дізнатися щось нове», — пояснює Тревіс Бредберрі, співавтор книги Emotional Intelligence 2.0.

Двек з’ясувала, що людям із фіксованим мисленням важко адаптуватися до будь-яких змін. Вони також вважають, що не можуть нічого в собі змінити, що створює проблеми у разі виникнення реальних труднощів. Володарі «менталітету зростання» впевнені, що вони можуть стати кращими, що спонукає їх докладати більше зусиль для вирішення різного роду завдань.

Таким чином, вирішальним фактором є те, як ви справляєтеся з невдачами і проблемами. Люди з «менталітетом зростання» зустрічають проблеми з розпростертими обіймами. За словами Керол, успіх у житті — це і є здатність справлятися з невдачами.

«Невдача — це інформація. Ми називаємо її невдачею, але це більше схоже на: «Це не спрацювало, але я вирішую проблему, тому спробую щось ще», — пояснює Двек.

На  думку Керол Двек, ваше ставлення до життя може змінитися з часом, але за умови, що ви будете працювати над цим.

Згідно з її дослідженням, усе зводиться до того, як ми реагуємо на дрібниці, які перевіряють наше терпіння або гордість.

Діючи свідомо й розглядаючи перешкоди як можливість навчання, можна позбутися від фіксованого мислення і навчитися долати труднощі.

https://anywellmag.com

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад