Вісім ознак того, що вам пора у відпустку

Вісім ознак того, що вам пора у відпустку

Але якщо ви завалили себе роботою настільки, що вам навіть ніколи поглянути на себе в дзеркало, то доведеться шукати менш очевидні ознаки перевтоми. Загалом, якщо виявите у себе більше трьох – терміново біжіть до відділу кадрів і благайте (або вимагайте) видати вам декілька тижнів відпустки.
Помилки
Чи це помилка у фінансовому звіті або в угоді з клієнтом, якщо ви стали помічати, що робите більше помилок, ніж зазвичай, це може бути сигналом, що пора влаштувати перезавантаження.
Проблеми з концентрацією
Якщо у вікні вашого браузера відкрито відразу 15 вкладок – це нормальний робочий процес. Ні до чого хорошого він вас, звісно, не приведе, запевняють вчені, але тим не менше за сучасними мірками – це норма.
Але якщо ви безцільно клацаєте на всі вкладки по черзі, а в проміжках намагаєтеся хапатися за якісь папірці, розкидані по вашому столу, то у вас явні проблеми з тим, щоб сконцентруватися на чомусь одному. Здається, вам пора відпочити.
Втрата ентузіазму
Якщо вихід на роботу в понеділок вранці не радує, як бувало раніше, або лякає робота, яка раніше приносила задоволення, вам точно потрібна перерва. Якщо ви помічаєте, що ваш робочий ентузіазм згасає, і складно пригадати, за що ви любите свою роботу, значить, пора бігти до моря. Або на дачу.
Зіпсовані відносини
Звичайні зауваження колег можуть розізлити вас. Ви раптом вибухаєте, коли в транспорті вам випадково наступають на ногу. Частіше, ніж зазвичай, влаштовуєте сімейні скандали. Навіть розуміючи, що не маєте рації, зриваєте свою злість на домашніх. Ви готові задушити весь світ.
Якщо ваші відносини з колегами і друзями зіпсувалися, причиною можуть бути перепрацювання.
Нав'язливі ідеї про роботу
Ні на секунду не залишають вас думки про роботу – теж один з явних симптомів зловживання робочим графіком. Загалом, якщо ви прокидаєтеся і думаєте про роботу, обідаєте і складаєте звіт у голові, лягаєте спати і згадуєте про те, що потрібно завтра зробити, – то вам дійсно пора у відпустку.
Передчасне безпам'ятство
Прийшовши на роботу, ви півгодини намагаєтеся згадати, чи вимкнули ви праску. Ви забуваєте зробити важливий дзвінок, колегам доводиться нагадувати вам про ділову зустріч. Якщо ви раптом почали все забувати, притому що важкі предмети на вас останнім часом не падали, можливо, ви не тільки перетрудилися, але ще і впали від цього в глибокий стрес.
Фахівці, наприклад, кажуть, що збільшення рівня кортизолу (гормону стресу) може викликати труднощі, пов'язані із запам'ятовуванням.
Втрата почуття гумору
Це дуже суттєвий сигнал: ви розумієте, що вас стало не так легко розсмішити, як раніше, або вам складно знайти кумедну сторону з проблемної робочої ситуації.
Ви робите з мухи слона
Ще одна ознака: речі, від яких раніше ви могли легко відмахнутися або впоратися з ними, тепер здаються непереборними перешкодами. У вас раптом з'являються думки про те, що вас можуть звільнити, пограбувати в провулку, обрахувати в магазині. Раніше ви ніколи не морочилися такими переживаннями, а ось тепер, коли нервова система виснажена, вас часто відвідують тривожні думки.
Відсутність здорової точки зору, безумовно, може бути ознакою того, що потрібно відкалібрувати свої психічні налаштування. А як це зробити найкраще? Правильно! Біжіть у відпустку.
https://www.work.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад