Операція-декларація: на чому заробляють українці
Люди кинулися інвестувати в цінні папери, торгувати нерухомістю та автомобілями. Такий висновок можна зробити, оцінивши результати деклараційної кампанії, яка завершилася 2 травня.
У 2017 році кількість українців, які отримували дохід від операцій з інвестиційними активами, зросла на 25%. Приблизно на стільки ж (+ 22%) стало більше тих, хто заробив на продажу рухомого та нерухомого майна, наприклад, транспортних засобів, будинків і квартир.
Як повідомили в ДФС, всього за минулий рік люди задекларували 57,5 млрд грн доходів. Це на 6,7 млрд грн або на 13% більше, ніж в 2016-му. При цьому загальна кількість тих, хто зобов'язаний подавати декларацію про доходи у 2018 році, практично не змінилося.
На 3 травня 2018 року було подано 507 тис. декларацій проти 513 тис. рік тому. Нагадаємо, декларувати свої доходи зобов'язані ті, хто займається незалежною професійною діяльністю (адвокати, нотаріуси, артисти і т.п.). Крім того, слід декларувати доходи, отримані не за основним місцем роботи, якщо з них не були утримані податок з доходів фізосіб (ПДФО) і військовий збір.
Що змінилося в 2018 році
У зв'язку зі змінами, внесеними до податкового законодавства в 2017 році, фізособи, які отримали доходи у вигляді спадщини або дарування майна від членів сім'ї другого ступеня споріднення (брати і сестри, дідусі та бабусі), були звільнені від оподаткування таких доходів. До сих пір не мали подавати декларації тільки родичі першого ступеня.
«Оскільки обов'язок щодо подання податкових декларацій про майновий стан і доходи за результатами 2017-го у такої категорії осіб не виникає, це вплинуло на кількість тих, хто декларував доходи від спадкування або дарування майна. Так, в цьому році їх кількість зменшилася на 30%», – повідомили в ДФС.
У той же час, як відзначає адвокат, керівник практики податкового права ЮФ «Ілляшев та Партнери» Галина Мельник, треба пам'ятати, що отримання спадщини від іноземного громадянина все ж вимагає подачі декларації, незалежно від ступеня споріднення. Так само як і отримання доходів з-за кордону (наприклад, зарплати від іноземного роботодавця).
Однак, якщо особа сплатила податок за складання нотаріальної угоди (скажімо, в зв'язку з даруванням чи купівлею-продажем нерухомості, доходи від яких оподатковуються), декларацію подавати не потрібно. Те ж саме стосується випадків, коли сплачується податок зі спадщини, отриманої від інших осіб.
Підпадають під декларування також угоди з цінними паперами та корпоративними правами. Причому, за словами юриста, навіть якщо операції з інвестиційними активами проводив професійний торговець ЦП, який утримав податок з цих оборуток, подавати декларації все одно необхідно.
Також потрібно задекларувати доходи, отримані не від податкових агентів. Наприклад, від здачі в оренду житла.
Однак при цьому правило «все або нічого» нікуди не поділося. Якщо з якоїсь причини ви зобов'язані подавати податкову декларацію, то в ній треба вказувати всі без винятку доходи, навіть ті з них, які не обкладаються податком або податок з них вже був сплачений.
Як уникнути проблем
Якщо людина має право на податкову знижку, то фіскали звертають увагу на правильність розрахунку суми ПДФО, що підлягає поверненню з бюджету, а також правомірність включення тих чи інших витрат до податкової знижки.
Як повідомили в Державній фіскальній системі, кінцевий термін подачі декларацій про доходи – до 1 травня року, наступного за звітним. І переноситься на найближчий банківський день, якщо збігається зі святом або вихідним. Цього року деклараційна кампанія завершилася 2 травня.
«Слід зауважити, що в останній день подачі було подано майже 32 тис. декларацій, що складає лише 6% від загальної кількості поданих», – уточнили в ДФС.
Тим, хто проігнорує вимоги закону або порушить порядок декларування, загрожують фінансовою та адміністративною відповідальністю.
Щоб уникнути можливих проблем, краще зв'язатися з інспектором, який буде перевіряти вашу декларацію (його телефон повинен бути на сайті Податкової) і уточнити, чи не виникли якісь питання. Можливо, доведеться показати документи, що підтверджують ті чи інші цифри і розрахунки.
Часом це дозволяє виявити потенційний конфлікт і вжити заходів, щоб мінімізувати його негативні наслідки.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...