Секрети працевлаштування до роботодавця мрії

Секрети працевлаштування до роботодавця мрії

Пошук роботи ніколи не обходиться без стресів. Звільнення – теж стрес, відсутність трудових доходів у суспільстві, де велика частина людей живе «від зарплати до зарплати» – величезний стрес. У цих умовах потрібно просто взяти себе в руки і якомога вигідніше найнятися в найкращу компанію. Як це зробити?
Крок перший: «Кандидат»
Щоб напевно мати реальні шанси на перемогу в співбесіді при інших рівних, кандидат повинен бути підготовленим. Тому ніколи не спізнюйтеся на інтерв'ю. Ще краще, якщо прийти хвилин на 20 заздалегідь. Це дасть час приборкати емоції, зібратися, привести себе в порядок, отримати перепустку і повторити собі, що ви кращий/найкращий. Не можна, звісно, забувати і про дрес-код. Строгий діловий стиль повинен стосуватися не тільки одягу (хоча це не стосується різного роду дизайнерів, IT-ішників та інших креативників), але й зачіски, манікюру, взуття і навіть парфумерії.
Не забувайте про посмішку. Ні, звісно, не варто посміхатися без приводу або сміятися з власних жартів. Привітність – ось що ви повинні показати своєю усмішкою, тому над нею варто «попрацювати» окремо. Окремо варто зупинитися і на вивченні «біографії» фірми. Досить буде уважно вивчити сайт організації і запам'ятати головні факти. І не забувайте згадувати назву організації у розмові – це лестить рекрутеру та підвищує шанси кандидата.
Заздалегідь варто визначитися з бажаною зарплатою – цього питання уникнути на співбесіді не вдасться, тому подумайте добре. Аналогічним чином не вдасться уникнути питань «чому саме ви», тому постарайтеся відповісти правильно: вказавши на свої сильні сторони та взаємну потребу роботодавця і кандидата одне в одному. В середньому «кандидат» отримує приблизно 40% відгуків і підсумкових пропозицій.
Крок другий: «Переможець конкурсу»
40% впевненості – досить високий показник, погодьтеся. Але ж можна і краще! Підвищити свій бал у конкурсі можна почавши «зубрити» теорію. Перебільшуємо, звісно, але уважно прочитати ще декілька публікацій про правильну стратегію працевлаштування крім цієї все ж доведеться. Знайти їх – не проблема, прочитати теж. Можливо, вам зустрінуться декілька типових питань роботодавців – підготуйте відповіді на 5-7 з них. Такі питання, звісно, вже перетворилися в стереотипи, але як не використовувати їх, якщо інтерв'юери не перестають їх задавати?
Подумайте над своїми питаннями – вам, очевидно, нададуть можливість їх поставити, то проявіть свою зацікавленість і участь. Глибина таких питань, по суті, не має особливого значення.
Не забудьте про всяк випадок роздрукувати декілька примірників резюме – раптом рекрутер його не знайде або трапиться нагода дати його вивчити якомусь випадковому босові, бувало й таке. І не забувайте робити компанії стримані компліменти по суті: згадавши прекрасну рекламну кампанію або результати, яких вдалося досягти за результатами року. У такому випадку шанси на позитивний результат зростуть до 60%.
Крок третій: «Здобувач мрії»
Як підняти їх ще вище? Не забувайте про супровідний лист! Не тільки напишіть, спрямованим у компанію разом з резюме, а й тезисно запам'ятайте його. Це дозволить приємно здивувати роботодавця в бесіді.
Що ще? У бесіді зробіть акцент на своїй обізнаності про ситуацію на ринку: згадайте головних конкурентів роботодавця, вказавши не тільки на їх слабкі сторони, але й на переваги, які має перед ними ваша майбутня компанія. Це теж стане непоганим компліментом.
Не забувайте про постійну роботу над своїм резюме – постійно вносьте в нього навіть найнезначніші зміни, підвищуючи тим самим його актуальність. Акцентуйте в ньому увагу на своїх кращих досягненнях. Але не стискаючи –розповідайте не тільки про вдалі, але й про невдалі проекти, які виявилися вкрай складними. Використовуйте оригінальний формат резюме – в залежності від посади це може бути портфоліо, листівка, макет або що-небудь більш стримане.
Добре було б також мати рекомендації. Не тільки письмові, а й усні: обговоріть це питання з людьми, які можуть вас рекомендувати, домовтеся – про що варто сказати, що не варто розповідати тощо.
Увага, крутий трюк! Запишіть декілька питань і фраз рекрутера в записну книжку. Це можуть бути імена інтерв'юерів, їх посади, корпоративні вимоги та інша інформація. Працює настільки круто, що дозволить підняти шанси на працевлаштування до 75%!
Крок четвертий: «Експерт з резюме»
Хочете ще вище – навчіться робити самопрезентацію. Нехай це буде кольорова презентація в Excel – зробіть декілька копій в різних форматах, у тому числі на флешці та в паперовому варіанті. І так, морально підготуйтеся віддати один з примірників рекрутеру – це найскладніше. Покажіть ще, що ви вмієте: якщо посада того вимагає, зробіть декілька пропозицій щодо розвитку того напрямку компанії, в яку ви працевлаштовуєтеся. Можливо, ви знайдете перспективи відкриття і виходу на новий ринок. Головне, щоб ця тема мала позитивний характер – виключіть критику.
Хочете підвищити шанс на працевлаштування – підготуйте роботодавцю дійсно складні питання в рамках свого напрямку діяльності. Бажано, щоб вони були настільки вузькими, що рекрутер не зміг знайти на них відповіді. Ще один момент – попрацюйте над соцмережами: видаліть компрометуючі фото й пости, зробіть декілька постів з професійної тематики, заведіть аккаунт в LinkedIn – професійній соцмережі. Ідеально, якщо профіль буде регулярно наповнюватися актуальною експертною інформацією по вашій професії. Як тільки роботодавець зайде в профіль, ваші шанси на працевлаштування підвищуються до 95%!
Крок п'ятий: «Бог співбесід»
Чи можливо вище? Звісно, але при наявності наступних аспектів, ви, ймовірно вже не будете шукати собі роботу: або вона буде шукати вас сама, або просто не буде в ній потреби. Щоб досягти такого рівня власної експертизи потрібно як мінімум:

  •     мати свій власний веб-ресурс або хоча б сторінку на блог-майданчику з особистими публікаціями на основі професійного досвіду та досвіду ваших колег. Ідеально вести в ньому хронологію і звітність з проведеним проектам – готовність показати публічності результати своєї праці, які говорять про впевненість у своїх силах і якості виконаних робіт;
  •     пройти декілька управлінських курсів;
  •     заведіть відеоблог, куди викладайте успішні професійні методики, відповідайте на питання менш досвідчених колег і розбирайте робочі питання;
  •     будьте готові виконати тестове завдання посиленої складності й навіть самостійно запропонуйте роботодавцю його використати в якості тесту: впевненість у своїх силах – запорука успіху.

І завжди залишайтеся скромним професіоналом – ніколи не ставте себе вище рекрутера, інакше всі потуги та зусилля минуть марно.
https://hrliga.com/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад