Як запустити бізнес без шкоди для основної роботи
Незважаючи ні на що, у світі зростає кількість молодих підприємців. Щоправда все ще дуже помітна різниця між кількістю охочих працювати на себе і тими, хто починає діяти, щоб зробити бажане.
Можливо, причиною страхів є боязнь втратити роботу, яка є основним джерелом грошей на життя. Inc.com пропонує 17 кроків, які допоможуть запустити власну справу, не відволікаючись від основної роботи.
1. Визначтеся з тим, чого ви хочете
Перший крок на шляху до створення бізнесу – ваше бачення того, чим ви хочете займатися. Поки ви самі не усвідомлюєте того, якою має бути ваша компанія, ви не зможете розповісти людям про своє підприємство. Під час роботи над брендом, сконцентруйте всю увагу на тому, що ви хочете отримати в кінцевому підсумку. Більшість успішних підприємств спочатку відчувають потребу, а потім знаходять спосіб, як найкращим чином втілити це в життя.
2. Визначтеся з основним завданням
Ваше основне завдання відрізняється від бачення бізнесу. Ви маєте зрозуміти, який вплив будете мати на клієнтів.
3. Ставте собі цілі
Цілі демонструють, чого варте ваше підприємство. Це дозволяє зрозуміти не тільки що ви робите, але й навіщо. Ви повинні донести до клієнта всю суть того, чим займаєтеся. Також це допоможе залучити співробітників, які будуть чітко знати, що й навіщо вони роблять.
4. Дослідіть ринок
Ви впевнені, що ринок потребує ваш продукт або послугу? З'ясуйте, де вам доведеться працювати. Дослідження ринку дозволить прорахувати, як привернути до себе увагу і зацікавити потенційних клієнтів ще до того, як запустите проект у роботу.
5. Розвивайтеся
Чи є навички, якими ви недостатньо добре володієте або про які вам слід нагадати? Чи можете ви зробити щось самостійно чи вам необхідно найняти професіоналів? Ви повинні визначитися з тим, хто і яку роботу виконуватиме.
6. У чому ваша відмінність від інших
У чому ваша перевага перед іншими? Що унікального ви можете запропонувати? Що привабить до вас клієнтів? Що змусить їх віддати вам перевагу? На ці запитання варто відповісти перед тим, як розпочати бізнес.
7. Яке значення має ваш бізнес
Більшість компаній мають свою місію і бачення, яким має бути підприємство, але мало хто приділяє увагу значенню бізнесу. Набір цінностей компанії допоможе визначитися з напрямком, в якому ви будете розвиватися.
8. Говоріть стисло
Не починайте роботу з довгої розповіді про те, що і як саме ви робите та як довго йшли до всього цього. Навчіться коротко розповідати про свою компанію та її діяльність.
9. Плануйте
Створіть план ваших дій для досягнення цілей та встановіть терміни їх виконання. Переконайтеся, що не витрачаєте багато часу на непотрібну дурницю. Продумайте короткострокову та довгострокову перспективи.
10. Створіть бізнес-план
Ми вже казали про плани, але то були, скоріше, плани дій, в яких вказували що потрібно зробити. У бізнес-плані пропишіть всі етапи від "а" до "я", не полінуйтеся і зупиніться окремо на кожній деталі. Ви повинні продумати, що і за чим ви будете робити, а також, що допоможе досягти певних цілей.
11. Делегуйте обов'язки
Усі успішні підприємці знають, що зробити самостійно всю роботу нереально. Тому у більшості є помічники, заступники тощо. Як би вам не було складно змусити себе передавати повноваження комусь іншому, ви обов'язково маєте це зробити. Це допоможе досягти великих результатів і дозволить вам зберегти сили.
12. Створіть оточення, з яким можна порадитися
Необхідно розвивати коло спілкування, щоб у потрібній ситуації вам було до кого звернутися. Досвідчені люди допоможуть вам визначитися з рішенням задачі.
13. Дотримуйтеся правил
Переконайтеся, що ваше починання не принесе шкоди нинішній роботі. Ви хочете запустити власну справу, не втрачаючи при цьому основного місця роботи? Безумовно, це дуже хороше рішення і якщо все детально продумати, то цілком можна досягти успіху.
14. Будьте шанобливі
Не працюйте над новим проектом, перебуваючи на роботі. Ви можете робити це під час обідньої перерви, у вихідні дні та в неробочий час. Поважайте вашу нинішню роботу.
15. Подбайте про стартовий капітал
Кожне нове підприємство потребує стартового капіталу. Де ж його взяти? Більше читайте, вивчайте інформацію про залучення інвестицій. Ви маєте бути впевненими в тому, що ваше фінансове становище дозволить вам запустити бізнес.
16. Розвивайте терпіння
Запуск бізнесу вимагає багато сил і часу. Найкраще, що ви можете зробити самі для себе – навчитися терпіти і чекати. Ви навряд чи зможете отримати все й відразу, пам'ятайте про це.
17. Зробіть рішучий крок
Під час запуску власної справи вам неодноразово доведеться робити рішучі кроки. Весь час потрібно доопрацювати щось, потрібні будуть гроші, час, і через усе це ви можете ніколи не зважитися запустити проект. Тому будьте рішучими. Добре все обміркуйте і робіть крок.
Поєднувати основну роботу і розробку нового проекту однозначно буде нелегко, і це лякає. Багато успішних підприємців пройшли довгий шлях до успіху. Тому, якщо хочете досягти чогось у майбутньому, починайте робити щось уже сьогодні.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...