5 правил успішного партнерства в бізнесі
Як правильно делегувати повноваження щодо прийняття рішень своїм партнерам і взаємодіяти максимально ефективно, використовуючи сильні сторони кожного?
Почнемо з того, що наявність у бізнесі кількох партнерів – це добре. Оскільки все те, що власник міг би дати бізнесу на етапі стартапу або розвитку, він робить не сам, а спільно з однодумцями. Вони теж мають ресурси у вигляді неабиякого інтелекту, зв’язків, капіталу, інформації, технологій тощо. Однак, вибудовуючи партнерські зв’язки в межах одного або декількох бізнесів, треба враховувати кілька важливих правил – лише правильно усвідомлюючи ці нюанси, можна вибудувати максимально продуктивну взаємодію.
Правило №1: використовуйте здорову конкуренцію між партнерами
Більшість людей від природи схильні до суперництва, навіть якщо вони працюють пліч-о-пліч задля досягнення спільної мети. Кожен із партнерів – звісно, у разі якщо він не «диванний» акціонер – прагне дати бізнесу максимум можливого, щоб певним чином «виправдати» свою участь у капіталі компанії. Водночас часто партнери намагаються перевершити один одного своїм внеском у компанію. Одним словом – вони змагаються.
Це – здорова конкуренція між партнерами. І вона корисна бізнесу. Прикладом таких внесків можуть бути як нові партнерства і програми, безпосередньо пов’язані з отриманням прибутку, так і дії, що побічно впливають на результат; інноваційні IT-рішення, залучення у компанію найкращих фахівців галузі, зміцнення взаємин із ключовими стейкхолдерами тощо.
Правило №2: дотримуйтеся «розумного» лідерства й розподіліть сфери відповідальності
Від того, як налаштовані партнери, чи готові вони миритися один із одним, розділяти повноваження і сфери відповідальності, застосовувати свої лідерські якості не для зміцнення власного впливу, а для досягнення конкретних результатів, залежить весь успіх спільної участі в бізнесі. Орієнтуватися слід на лідерство, яке приносить результат. Якщо заради успішного результату потрібно поділитися сферою впливу з партнером – кожен із партнерів спокійно це робить.
Правило №3: наявність чітких домовленостей під час прийняття рішень – правил, норм і обмежень
Будь-який бізнес вимагає прийняття рішень, і для партнерів важливо визначити правила їх прийняття. Прикладом одного з таких правил може слугувати домовленість про те, що найбільшу вагу під час ухвалення рішення має голос того партнера, на вертикалі якого це рішення позначиться найбільше.
Правило №4: добробут бізнесу важливіший за сьогоднішній особистий добробут акціонерів
Якщо необхідно пожертвувати особистим доходом або заощадженнями в ім’я розвитку бізнесу – робіть це. Зайве казати, що в період становлення успішні підприємці не обтяжували компанію витратами у вигляді власної заробітної плати як топ-менеджерів, не кажучи вже про дохід як акціонерів.
Правило №5: відсутність «диванних» акціонерів і наявність чітких умов виходу з бізнесу
Ключову роль у більшості корпоративних конфліктів відіграють перекоси в участі партнерів у бізнесі. Варто домовитися з партнерами про те, що якщо хтось «втомиться», то має бути готовим продати свою частку в компанії партнерам, які беруть участь в оперативному управлінні. Ця домовленість змушує не розслаблятися, динамічно розвивати спільну справу. Вихід із бізнесу може статися і з інших причин, правила для яких також слід визначити.
І нарешті – найважливіше правило: шукайте собі в партнери тих, хто не боїться бути «не як усі». Це запорука успіху «нового бізнесу в новому контексті», як називав сьогоднішнє підприємництво бізнес-гуру Том Пітерс. І довіряйте – один одному і своєму внутрішньому голосу, який ніколи вас не підведе. Тоді ви будете успішними в бізнесі, і ваша компанія буде розвиватися гармонійно навіть у найскладніші часи.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...