Як нас найматимуть і звільнятимуть у найближчому майбутньому
Активний пошук кращих
Завжди є імовірність не розгледіти кращого кандидата. Класичний приклад – історія Яна Кума, творця популярного додатка WhatsApp. Колись його не взяли на роботу в Facebook, але через кілька років ця найбільша соціальна мережа придбала створений Яном месенджер за кілька мільярдів доларів. Полювання за топ-перформер сьогодні загострюється: всі розуміють, що кращі люди – це кращі ідеї в майбутньому, а ідеї працюють і приносять гроші. Але як цих людей шукати?
Сьогодні день кожного рекрутера починається однаково: перегляд стопки резюме, які потрібно сортувати за кількістю ключових слів, освітою та досвідом роботи. Для об'єктивної оцінки кандидата цього недостатньо. Рекрутмент у найближчому майбутньому чекає смартифікація: ускладнення процесів відбору на основі оціночних інструментів і доступних даних. У хід підуть тести на здібності та особисті якості, аналіз активності в соціальних мережах, перевірка професійних знань, системи рекомендацій та сертифікацій. Досвід перестане бути вирішальним при доборі кандидата. Пошук роботи для шукачів стане більш вдумливим і клопітким, але більш спрямованим, а масова розсилка резюме залишиться у минулому.
Технології на зміну інтуїції
Ні, роботи не замінять найближчим часом HR-менеджерів. Але допоможуть визначити, хто більше підходить для тієї чи іншої посади. Big data дає можливість виявити залежності там, де про них навіть не думають. Борис Вольфсон, директор з розвитку HeadHunter, вважає, що вже через пару років автоматичні системи скорингу (від англ. score – бал – система оцінки) добиратимуть людей краще, ніж досвідчені HR-менеджери: «Системи HR-скорингу вже існують. Вони засновані на так званому слабкому штучному інтелекті, машинному навчанні. У вас є система, в яку ви завантажуєте дані про своїх співробітників і відомості про їх ефективність, «перфоманс»: наприклад, інформація про сто менеджерів із продажу в вашій команді та їхню виручку. Коли до вас приходить здобувач, ви завантажуєте його дані в цю систему і на основі складних алгоритмів підрахунку отримуєте точний прогноз, скільки він буде заробляти у вашій компанії. Звісйно, в першу чергу таким чином будуть «оцифровані» професії, де легко виміряти перфоманс – сейлзи (продажники), телефонні оператори. Складніше буде з представниками творчих професій та розробниками».
Вже зараз ці технології використовують для утримання співробітників. Завдяки даним, дату звільнення пророкують раніше, ніж вона могла би настати, і вживають заходів заздалегідь.
HR і маркетинг
Здобувачі сьогодні опинилися в «світі роботи», без граней між особистим та громадським життям. Навіть пост у соціальних мережах може стати причиною звільнення. Новий світ вимагає нової системи мотивації та принципів залученості. Робота, де почуваєшся як вдома, – майже ідеальна модель цього світу.
Завдяки Інтернету, прозорим стало не лише приватне життя співробітників, але й всі внутрішні та зовнішні процеси в компаніях. Системи відгуків про роботодавців і проекти на кшталт Glassdoor відкривають інформацію про відносини в колективі та зарплату, яка до цього була конфіденційною і зберігалася тільки всередині компаній. Для HR це нові завдання з утримання іміджу компанії, бренду роботодавця, із залучення лояльних здобувачів. Турботи HR-фахівця сьогодні перетинаються з обов'язками маркетолога.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...