Довголіття по-японськи: 3 бізнес-уроки від старійших компаній світу
Уявіть лише: ця компанія існувала ще до Карла Великого, який був першим імператором Римської Імперії.
Засновник компанії Фуджівара Махіто був сином наближеного помічника 38-го імператора Японії Тенджен. Фуджівара Мохіто побудував готель у гірському селі Хаякава, префектура Яманасі. Кажуть, що деякі відомі сегуни і самураї відпочивали в гарячих джерелах у цьому готелі. Тому, якщо ви вирішите провести там свій час, то опинитесь у хорошій історичній компанії.
Готель пережив 52 покоління власників у межах однієї родини, тому є дуже цікавим об'єктом у плані дослідження довголіття бізнесу. Пропонуємо 3 життєво важливих уроки від цього бізнес-довгожителя.
Ставте співробітників на перше місце, вище акціонерів і зростання бізнесу
Ще кілька років тому Nishiyama Onsen Keiunkan була на другому місці серед бізнес-довгожителів. Її випереджала інша японська компанія Kongo Gumi, яка займалася будівництвом буддійських храмів і була заснована в 578 році. Але після 1428-літнього існування в 2006 році компанія закрилася через те, що почала відхилятися від одного із фундаментальних законів виживання.
Бізнес Kongo Gumi починався з будівництва буддійських храмів, а в результаті виріс до масштабнішого будівництва, включаючи в себе комерційні будівлі і навіть труни в часи Другої світової війни. Компанії вдалося виживати і процвітати протягом 14 століть, у тому числі пережити нестабільну економічну ситуацію в 1980-х.
За цей час Kongo Gumi влазила в борги, захопившись інвестиціями в нерухомість. Але в 1992-1993 рр. ринок обвалився, акції компаній, які займалися нерухомістю, помітно скоротилися. У 1998 році попит на будівництво храмів помітно впав. А в 2006 році компанія припинила існування. Її борги досягли $ 343 млн., а погашати їх вже не було можливості. Kongo Gumi закрилася, її акції викупила велика будівельна компанія Takamatsu і зробила дочірньою компанією.
На відміну від Kongo Gumi, Nishiyama Onsen Keiunkan ставить інтереси своїх співробітників попереду інтересів акціонерів та амбіцій. Тут ніколи не намагалися відкривати численні філії і побудувати мережу готелів. Цифри підтверджують, що з амбіціями варто бути обережними: 89,4% компаній з історією в понад 100 років – це підприємства з чисельністю працівників менше 300 осіб.
Якщо розвиток і зростання стають пріоритетом, то це перетворюється на своєрідне прокляття для компанії в довгостроковій перспективі. Невеликим компаніям простіше вижити.
Мало того, що Nishiyama Onsen Keiunkan – це сімейний готель вже протягом 52 поколінь, співробітники тут також працюють поколіннями. Головний принцип управління компанією полягає в служінні, люди працюють тут, щоб заробити кошти для життя і захистити цінність самого готелю, а не заради отримання прибутку.
Дотримуйтеся стабільності, але залишайтеся гнучкими
Готельний бізнес є одним із найстаріших у світі. Насправді, більшість найстаріших компаній – це готелі, пивоварні, паби та ресторани. Пошук відносно стабільного сегмента необхідний для того, щоб створити компанію з довгостроковою перспективою.
Одним із яскравих прикладів є Nintendo. Ви можете не повірити в це, але компанії вже понад 125 років і своє існування вона почала задовго до випуску своєї першої гральної консолі в 1985 році. Підприємство було засноване в 1889 році і випускало гральні карти "Ханафуда". Це були карти ручної роботи, які в короткі терміни стали масовим продуктом, і випускали їх до 1956 року.
Але в 1956 році компанія зіткнулася з обмеженнями на ринку гральних карт. Уже в 1960 році ринок зруйнувався і акції Nintendo обвалилися з 900 до 60 єн.
Подібне коливання ринку вбиває багато компаній і Nintendo могла б стати однією з них, якби вчасно не застосувала гнучкість мислення. У компанії зрозуміли, що гральні карти – це просто один із видів іграшок. Вони використовували досвід створення гральних карт у виробництві інших видів ігор і домоглися успіху. У кінцевому рахунку створення іграшок призвело до виробництва електроніки, а потім і відеоігор.
Замість того, щоб піддатися впливу кризи, Nintendo виявилася гнучкою і знайшла вихід, як розвивати свою промисловість, і знайшла застосування своєї творчості в довгостроковій перспективі. Ринок продуктів для розваг завжди буде на плаву.
Намагайтеся бути послужливими
У світі існує 5586 компаній, яким вже більше 200 років. 3146 компаній (56%) належать японцям. На другому місці Німеччина, де існують 837 компаній-довгожителів.
Японія унікальна тим, що всі тут віддані своїй службі. Багато поколінь японців користуються принципом послужливості для залучення клієнтів. Це допомагає японським компаніям існувати протягом століть.
Природною для японських компаній є діяльність, спрямована на обслуговування внутрішнього ринку. Для Nishiyama Onsen Keiunkan це означає, що вона фокусується на місцевих жителях, які могли б комфортно проводити час у готелі. Готель любили жителі Кіото, воєначальники і письменники, що формувало позитивну репутацію.
Щоб хоч якось спробувати оцінити рівень обслуговування в японському готелі, порівняйте приказки: американці кажуть, що "кожен клієнт для них, як король", а для японців "кожен клієнт, як Бог".
Зараз середня тривалість життя компаній згідно з дослідженням S&P 500 складає лише 15 років. В епоху, коли компанії постійно змінюють одна одну, ми могли б багато чому навчитися у тих, чия історія триває в сотні разів довше. Nishiyama Onsen Keiunkan – яскравий приклад бізнесу, в якому закладена велика ідея. Це компанія, яка має хорошу репутацію і тривалу історію існування.
Уроки, описані вище, показують, що компанії з багаторічною історією не прагнули створити щось масштабне, вони створювали щось видатне, перспективне.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...