Студенти більше думають про престижність професії, а не її затребуваність
Проте, за фахом влаштовуються лише п'ята частина випускників наших вишів, коли в розвиненому світі їх частка дорівнює половині. У чому причина даної ситуації і як її поліпшити? Про це інформаційно-аналітичний портал Inpress.ua розмовляв в ексклюзивному інтерв'ю з експертами.
Як вважає Юрій Діденко, член комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та праці, проблема в тому, що гарні фахівці більш затребувані за кордоном, ніж на внутрішньому ринку.
«Більшість випускників працевлаштовується на ринку або виїжджає за кордон. Наприклад, в Миколаєві є кораблебудівний університет імені Макарова - він готує дуже гарних фахівців в суднобудуванні, але їхнє місце - за кордоном. Ті з них, хто виявляє жагу до знань, відразу потрапляють на олівець до іноземців. Ще одна проблема - у нас багато технічних спеціальностей - на держзамовленні, а юристів і економістів «на вулицю» вчимо. Зрозуміло, що виробництво не працює, металургії, суднобудування практично немає, але 2/3 тих, що хочуть вчитися, - затребувані, але затребувані за кордоном», - сказав наш співрозмовник.
Вихід з ситуації, що склалася, експерт бачить в аналізі реальної потреби держави у певних вакансіях, а також у відновленні виробничих потужностей, щоб випускники робочих спеціальностей могли працевлаштуватися, не залишаючи країну.
Олександра Бетлій, провідний експерт Інституту економічних досліджень і політичних консультацій, вважає причиною сформованого явища надлишок гуманітаріїв на ринку, які шукають престижні вакансії.
«Одна з причин в тому, що студенти обирають престижні в своєму розумінні професії, а на ринку вони не є затребуваними, зокрема, в тому, що всі намагаються йти до вишів, в той час як є робота для випускників ПТУ. Робітничих професій зараз у нас не вистачає, а економістів і юристів більше, ніж це потрібно ринку. Саме через цей дисбаланс навичок, освіти тощо виникає така проблема. Чому існує такий дисбаланс? Одна з причин в тому, що студенти намагаються вибрати таку спеціальність, з якою вони отримають, на їхню думку, більше грошей, і ігнорують ті, де немає великих зарплат, - з цього боку ще причина в держзамовленні».
Рішенням даної проблеми, на думку експерта, є поліпшення профпідготовки випускників, а також широке впровадження практики держзамовлення.
До речі, сьогодні в нашій країні нерідкі випадки, коли молоді фахівці не можуть знайти роботу за своєю спеціальністю. На думку експертів, це пов'язано з тим, що виші орієнтуються більше на попит серед абітурієнтів, а не роботодавців. Виправити ситуацію може допомогти впровадження розроблених роботодавцями стандартів, оскільки вони готові платити гарні гроші висококласним фахівцям, але при цьому вимагають і гарної підготовки.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...