Українці змінюють місце проживання через відсутність роботи та низьку зарплату
Основними причинами переїзду працівники вказують відсутність гідної роботи у рідному місті чи країні (22%), можливість заробляти більше в іншому регіоні або країні (22%), неможливість подальшого професійного розвитку без переїзду (18%), а також цікава пропозиція від нового роботодавця ( 16%). Іноді основною причиною переїзду стають сімейні й особисті обставини (8%), такій самій кількості офісних працівників просто не подобалося їх старе місце проживання. Кожен десятий переїхав через переведення на аналогічну посаду або ж через підвищення в рамках однієї компанії.
Чоловіки частіше "їдуть на заробітки" - туди, де більше платять або просто більше гарних, цікавих пропозицій роботи. Таким "чумакування" займався кожен другий опитаний, який мав досвід переїзду через роботу. А от серед дам цей відсоток істотно менше - 39%. Чоловіки також більше акцентують увагу на професійному розвитку (22%) і цікавих пропозиціях від роботодавця (21%), в той час як лише 17% і 14% жінок звертають увагу на ці фактори.
Якщо регіональні працівники часто шукають хоч якусь роботу, то кияни більше орієнтуються на професійний розвиток, ніж представники інших регіонів (23% і 16% відповідно).
Пошуки щастя для більшості офісних працівників є вдалими. Більше 70% опитаних не шкодують про це рішення. Більше позитивного досвіду в цій сфері - у працівників з Києва. А 20% опитаних стверджують, що хоч переїзд був нормальним, але, в результаті, нічого особливо не змінилося. Шкодують про зміну місця проживання менше 3% респондентів, і жінок серед них більше, ніж чоловіків.
Рішення про переїзд легко далося майже половині працівників, 47% яких відразу і без труднощів зважилися на зміну місця проживання. Майже 40% опитаних довго обмірковували перспективу переїзду, зважуючи всі "за" та "проти". Важко це рішення далося кожному сьомому. Кияни, традиційно, коливаються менше, ніж жителі інших міст - мабуть, столичний досвід роботи говорить сам за себе.
Найважче "шукачі щастя" переживають розлуку з друзями та близьким - від цього страждав кожен четвертий. 17% вказали на труднощі облаштування побуту "з нуля", а 10% акцентували увагу на тому, що в результаті переїзду необхідно звикати до нового міста. Для 8% респондентів адаптуватися до нових умов роботи було складніше, ніж просто при зміні роботи; складно звикнути до нового ритму життя було для 8%. А кожен десятий страждав від одночасної великої кількості змін при переїзді. Лише трохи більше 5% вказали на те, що налагоджувати контакти з новими співробітниками було складніше, ніж просто при зміні роботи; мовні проблеми виникли у 4% працівників, а необхідність звикати до нового клімату - у 3%.
Всерйоз міркувати про переїзд до іншого міста або країни заради роботи доводилося 61% тих працівників, які ніколи не переїжджали у зв'язку з працевлаштуванням. Майже половина з них не змінила місце проживання тому, що пропозиція про роботу не була достатньо привабливою, а третина не захотіла переїжджати з особистих або сімейних обставин. І тільки менше 5% відзначили, що їх влаштовує нинішня робота.
Але не варто боятися масової міграції фахівців - "думати про переїзд" не означає "переїхати". 56% тих, хто замислювався над можливістю переїзду заради роботи, погодилися б влаштуватися в компанію в іншому місці тільки на дуже гарну посаду з дуже гарною зарплатою. Заради нових вражень погодилися б попрацювати близько 20% опитаних, а 18% працівників зазначили, що готові до переїзду з метою працевлаштування тільки закордон або в більш розвинений регіон України. Половина опитаних хотіла б попрацювати в Європі, третина - у США чи Канаді, чверть - в інших країнах, а 15% погодилися б попрацювати і в Україні з переїздом з меншого населеного пункту в більший.
Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в травні-червні 2013 року. Загалом було опитано 911 респондентів.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...