Драйвери сучасної торгівлі
Зважаючи на усі зміни, які зараз зазнає індустрія, багато учасників ринку відчувають на собі величезний тиск у зв'язку з необхідністю йти в ногу і зі швидкістю технологічних змін, і зі зростаючими вимогами споживачів, що для них зовсім непросто. Тепер досвід здійснення покупок клієнтом є критично важливим, і роздрібні торговці повинні прагнути забезпечити безперервне його обслуговування від першого контакту до оплати. Більше того, представники ритейла повинні розуміти своїх клієнтів і знати їх історію покупок, щоб персоналізувати власні послуги і спілкуватися з покупцями саме так, як їм зручно, використовуючи найбільш відповідний канал комунікацій.
Можна виділити три головні двигуни змін у сучасній комерції.
NFC і PayPass
Зовсім нещодавно центр «Economist Intelligence Unit» за дорученням «MasterCard» провів дослідження, як споживчий попит стимулює інновації в ритейлі. Дослідження показує, що торгові мережі збільшують обсяги інвестицій в нові технологічні рішення у зв'язку з постійно зростаючими вимогами споживачів: в 2013 році 44% ритейлерів пропонуватимуть технології безконтактних платежів у магазинах, що працюють на основі NFC*, вказуючи на те, що це найважливіша сфера для короткострокових інвестицій. Цей тренд чітко простежується в Європі.
* Near Field Communication, NFC ("комунікація ближнього поля") – технологія безпровідного високочастотного зв'язку малого радіусу дії, яка дає можливість обміну даними між пристроями, що знаходяться на відстані близько 10 сантиметрів.
З січня 2012 року кількість безконтактних карт «PayPass» зросла більш ніж на 50%. Приміром, в Польщі 50% карт, що знаходяться в обігу, оснащені функцією прийому PayPass-платежів. У кожній з таких країн, як Франція, Німеччина, Італія, Туреччина, Росія і Швейцарія, випущено більше 1 млн. карт «MasterCard PayPass». За цей же час кількість торгових точок в Європі, де можна розраховуватися цими картами, практично подвоїлася і зараз складає 255 тис. Серед видатних ритейлерів і мереж, що приймають PayPass-платежі, «Marks&Spencer», «IKEA», «British Petroleum» і транспорт Лондона. Така сама ситуація спостерігається і в Україні: карти «PayPass» приймають вже 3 тис. торгових точок у різних регіонах України, включаючи практично усі найбільші торгові мережі.
Mobile
Другим потужним драйвером розвитку роздрібної торгівлі є мобільні телефони. Мобільний давно перестав бути просто телефоном, з недавніх пір його все частіше використовують як гаманець і навіть магазин.
Більшість компаній прагнуть знаходити, створювати і впроваджувати рішення, завдяки яким їх покупці можуть здійснювати безпечніші та простіші платежі у порівнянні з готівковими розрахунками, – це стимулює появу розробок, що роблять реальними платежі за допомогою мобільних пристроїв. Для багатьох європейців смартфон став незамінним помічником у здійсненні покупок: більше 13% власників смартфонів у Європі оплатили купівлю товарів або послуг зі своїх телефонів у вересні 2012 року.
Крім того, мобільний телефон стає новим і дуже важливим каналом комунікацій між торговцями і покупцями. Завдяки мобільним телефонам як на розвинених, так і на ринках, що розвиваються, міняються звичні комунікації споживачів з торговими мережами і один з одним. Ця інтеграція значно трансформує поведінку споживачів у всьому світі. Покупці, котрі активно користуються смартфонами і тісно спілкуються зі своїми друзями в соціальних мережах, придбавають товар або послугу незалежно від того, звичайний це магазин чи інтернет-магазин, вирішальним чинником стає наявність найвигіднішої пропозиції. Трансформація поведінки споживачів спричиняє і радикальну зміну традиційної процедури щоденних розрахунків.
Дослідження дають можливість зробити прогноз, що мобільна комерція стане засадничим елементом торгівлі як за рахунок технології NFC, так і завдяки використанню можливостей геолокації для пропозиції цільової знижки, адже мобільний телефон – вітрина завтрашнього дня. Кожен третій торговець інвестуватиме в нові технології для розвитку електронної і мобільної комерції.
Сьогодні тільки 32% підприємств роздрібної торгівлі використовують мобільні телефони для спілкування з клієнтами, а до 2020 року 43% припускають, що такі пристрої стануть найважливішим каналом, важливішим, ніж магазини, ПК, кол-центри та прямі поштові розсилки.
Інтернет
Об'єднання реального і цифрового світів, яке сьогодні міняє стандартні схеми взаємодії продавця і споживача, значною мірою обумовлено постійним виводом на ринок товарів, що мають вихід в Інтернет, починаючи від мобільних телефонів і закінчуючи комп'ютерами, планшетами та ігровими системами. Навіть у машинах і побутовій техніці, наприклад, у холодильниках, з'являється такий функціонал. Той факт, що усі ці пристрої стають засобами комунікації, є бізнес-можливістю, яку передові ритейлери не збираються випускати з уваги.
Перехід магазинів в онлайн розширює межі та можливості сучасної торгівлі, тому Інтернет-магазини стали улюбленими торговими майданчиками для покупців. Близько 60% сімей в Європі вважають за краще робити покупки в Інтернеті в цілях економії. Більше того, інтеграція торгових онлайн-майданчиків і тісні комунікації між Інтернет-покупцями, що користуються смартфонами і планшетами, призводить до того, що для людей вже немає різниці, де здійснювати покупки: вони можуть побачити продукт в Інтернет-магазині та придбати його в звичайному магазині або, навпаки, щоб упевнитися, що вони знайшли краще з доступних пропозицій і послуг.
Згідно з недавнім дослідженням, проведеним «ComScore», майже кожен другий (44%) з користувачів смартфонів у Великобританії вчинив принаймні одну дію, пов'язану з Інтернет-шопінгом, тоді як він знаходився в звичайному магазині.
Торгові мережі розуміють цю тенденцію і адаптують свої роздрібні стратегії до нових потреб покупців. Дослідження «Economist Intelligence Unit» показало, що 30% торговців інтегрують свої онлайн- та офлайн-сервіси. У Німеччині, наприклад, компанія спортивних товарів «Sportschek» встановила в магазинах мережі планшети з можливістю перегляду свого Інтернет-сайту. Таким чином виробник демонструє товари, не призначені для зберігання на вітрині, але в той же час пропонує своїм клієнтам сервіс, доступний у звичайних магазинах.
З появою соціальних медіа як додаткового торгового майданчика до традиційних Інтернет-магазинів споживачі відкривають для себе нові види шопінгу. Люди беруть активнішу участь у процесі покупок, обмінюючись інформацією і своїми перевагами з однодумцями. Вони можуть скористатися відгуками клієнтів або порадитися зі своїми друзями в режимі реального часу, перш ніж зробити покупку – будь то розміщення посилання на бажаний товар або фото, зроблене просто в примірювальній.
Усе це призводить до того, що сучасний магазин не впізнати і не порівняти з класичним «магазинчиком за рогом» з фільму Ернста Любича. А яких форм він набуде в наступні десятиліття – важко собі уявити. Більше третини європейських ритейлерів упевнені: до 2020 року з'явиться абсолютно нова технологія, поки нам невідома, яка повністю змінить поведінку покупців і алгоритм їх взаємодії з магазинами.
Що ж, подивимося, що буде далі.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...