95% українців мріють працювати за гнучким графіком
95% опитаних відповіли, що хотіли б працювати за гнучким графіком.
Схожі дані були отримані в результаті опитування російської аудиторії, який проводив портал hh.ru.
Серед опитаних користувачів порталу hh.ua більшість працювали за гнучким графіком: 41% - більше одного року, а 35% - декілька місяців.
Під час опитування виявилося, що половина респондентів під гнучким графіком передбачають можливість самостійно визначати початок і кінець робочого дня. Можливість поєднувати роботу в офісі з роботою вдома виявилася більш популярною (34%), ніж ідея роботи виключно вдома (10%), оскільки респонденти не вважають сприятливою домашню атмосферу для продуктивної роботи.
На роботі для опитаних найбільш важливі такі якості, як самостійність і ефективність робочого процесу. Ефективність роботи (можливість працювати, коли ти більш продуктивний, а не коли треба) була найпопулярнішим плюсом гнучкого графіка - 69%. На другому місці опитані назвали можливість вирішувати особисті питання, які важко вирішувати в неробочий час (63%). Однаково важливими для респондентів виявилися такі бонуси, як поліпшення стану здоров'я, забезпечення дружнього до сім'ї робочого середовища та можливість навчитися самоорганізації.
Окремо респонденти назвали таке важливу перевагу гнучкого графіку, як можливість поєднувати навчання та роботу. Варто зауважити, що результати попереднього дослідження роботи для молоді hh.ua показали, що робота за гнучким графіком (34%) - один з найпопулярніших способів поєднання роботи та навчання.
У гнучкого графіка є й негативні сторони. На думку 41% опитаних, така форма роботи може породжувати недовіру до якості роботи з боку роботодавця. Майже стільки ж респондентів (39%) вважають, що гнучкий графік може зривати дисципліну в робочому колективі, а п'ята частина опитаних побоюється, що такий режим роботи негативно вплине на фінансові бонуси працівника або ж погіршить його самоорганізацію. Втім, більшість респондентів не вважають, що це може знизити ефективність роботи чи ускладнить комунікацію з колегами.
На питання про робочий графік в українських компаніях половина відповіла, що працює за звичайним графіком. Тільки 22% визначили, що працюють в слушний для себе час, і що головне в їхній роботі - результат. 28% зазначили, що мають формально нормований робочий день, але для певних працівників існують спеціальні умови.
У дослідженні Avaya "Гнучкий робочий графік у Європі і в Росії" зазначено, що тільки 17% європейських і російських компаній надають всім співробітникам можливість працювати за гнучким графіком. Бажання співробітників працювати за гнучким графіком наштовхується на відсутність такої можливості з боку роботодавців.
Як видно з результатів опитування, більшість (61%) респондентів вважає, що в їхній компанії для забезпечення гнучкого робочого графіка не зроблено нічого. Тільки п'ята частина респондентів зазначила, що вони самі вибирають час початку та кінця робочого дня; а ще 21% зізналися, що можуть іноді працювати з дому.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...