10 найбільш депресивних професій

Деякі види діяльності здатні похитнути психіку навіть найстійкішого працівника. Фахівці з психічного здоров'я кількох американських університетів підрахували, представники яких професій найчастіше звертаються до психологів з приводу глибокого депресивного стану.

1. Доглядальниці

Серед людей, які доглядають за хворими та немічними, або дітьми, до психолога звертається кожен десятий (11% зайнятих у цій сфері людей). Доглядальниці страждають на депресії майже так само часто, як безробітні, з яких за допомогою до психолога звертається близько 13%.

До того ж, цю роботу з повним правом можна назвати невдячною. Як зазначає психолог дослідного університет Тафтса (США) Крістофер Віллард, типовий робочий день доглядальниці може включати в себе годування, купання та турботу про інших людей, які часто просто не здатні висловити подяку або вдячність. "Вони або занадто малі, або занадто старі, і просто не мають такої звички", - зазначає дослідник.

2. Офіціанти

Слідом за людьми, зайнятими у сфері персонального обслуговування, йдуть люди, які подають їжу в кафе та піцеріях. Як правило, зарплата в них не дуже висока, проте протягом цілого дня сторонні люди постійно вказують їм, що і як робити. У цілому з приводу депресії до фахівців звертається близько 10% офіціантів, причому частіше страждають жінки. Доктор медичних наук, фахівець з психічного здоров'я державного науково-дослідного університету в Буффало Дебора Легг зазначає, що робота офіціанта вимагає як фізичних, так і моральних зусиль, адже інколи доводиться догоджати відверто грубим людям. А коли люди перебувають у стані депресії, то їм важко підтримувати необхідні для роботи енергію та мотивацію.

3. Соціальні працівники

Не дивно, що представники цієї професії входять до першої трійки списку. Адже робота з дітьми, над якими поглумилися, чи сім'ями, які стоять на порозі різноманітних криз, вимагає від соціального працівника безлічі душевних сил. Іноді їм доводиться приділяти увагу своїм підопічним чи не цілодобово. Варто додати сюди й необхідність долати бюрократичні перепони, заповнювати найрізноманітніші папери. "Оскільки соціальні працівники мають справу з людьми, які знаходяться в крайній нужді, важко не віддавати всі свої сили роботі та не йти на певні жертви. Я бачила, що відбувається із соціальними працівниками та тими, хто зайнятий турботою про інших, часто вони дуже швидко "згоряють", - говорить Дебора Легг.

4. Медичні працівники

Ця категорія включає в себе лікарів, медсестер, санітарок. У працівників охорони здоров'я часто ненормований робочий день, при цьому в їхніх руках знаходиться життя інших людей. Так що рівень стресу іноді виміряти просто неможливо. "Кожного дня вони бачать хвороби, травми та смерть, спілкуються з пацієнтами та членами їхніх сімей, - каже Віллард. - Усе це може "затінювати" погляд людини на життя в цілому, так що навколишній світ може здатися дуже сумним місцем". У підсумку медикам доводиться або періодично страждати від депресії, або ставати пропаленими циніками, які реагують на чужий біль.

5. Артисти, письменники, художники

Від глибокої депресії в середньому страждає кожна десята людина, чиє життя пов'язане з творчістю. Причин тут безліч - від нерегулярного отримання грошей до кризи ідей. До того ж, робочий день у художників чи письменників ненормований. Психологи зазначають, що виникненню депресії сприяє й спосіб життя, який часто ведуть творчі люди. Адже блискавичні злети та падіння здатні увігнати в депресивний стан навіть найбільш психічно врівноважену людину.

6. Учителі

Вимоги, які висуваються педагогам, з кожним роком зростають. Так що потрібно виконувати величезні обсяги роботи, причому маючи досить невеликі кошти. До того ж, вчителям доводиться зважати на дітьми, думку їхніх батьків, а також шкільної адміністрації. Кожна з цих груп по-своєму бачить завдання педагога, і в гонитві за ідеальним образом учителя іноді просто забувають, чому вони вибрали саме цю професію.

7. Адміністративний персонал

Секретарі, офіс-менеджери та помічники керівників - класичний випадок, коли до людині, яка має малу кількість важелів впливу, висувають високі вимоги. Саме вони приймають вказівки з усіх напрямків, однак місце на кар'єрних сходах рідко дозволяє секретарям впливати на швидкість прийняття рішень та якість їх виконань. Якщо вказівку не буде виконано вчасно, то в більшості випадків гнів впаде саме на голову секретаря. З іншого боку, якщо все буде зроблено вчасно, він може навіть не почути подяки, оскільки вся компанія впевнена: він просто виконує службові обов'язки.

8. Сантехніки, електрики, телефонні майстри

Усіх цих фахівців викликають тільки в тому випадку, якщо щось зламалося. А значить, замовники вже перебувають далеко не в найкращому гуморі. Графік роботи в майстрів часто відсутній, оскільки потрібно підлаштовуватися під виклики, іноді працювати у свята чи вихідні, обділяючи увагою власну сім'ю. До того ж, працювати доводиться поодинці та часто в далеко не стерильних умовах. Оскільки скаржитися психологам сантехніки та електрики не привчені, у наших широтах роль психоаналітика споконвіку виконує алкоголь.

9. Фінансові працівники

У кого не зіпсується настрій, якщо при зарплаті в декілька тисяч гривень через його руки проходять десятки чужих мільйонів? Саме цим найчастіше викликаний стрес, від якого страждають банківські клерки. До того ж, саме їх звинувачують вкладники, коли втрачають свої гроші. І всі пояснення, що винен зовсім не співробітник банку, у цьому випадку не діють.

10. Продавці

Десяте місце в списку дісталося продавцям. Чому ця професія спричиняє депресії? Приводів безліч. Від вимог з кожним разом показувати вищі результати до положення про те, що прибуток продавця безпосередньо залежить від продажів. Ця професія точно не для всіх, адже вона вимагає залізних нервів, та й організм повинен демонструвати чудеса витривалості.



Джерело: http://ubr.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад