Вибираємо професійне майбутнє
Потрібно знати все про себе та свою сім'ю. Для цього: розпитайте своїх батьків і старших членів сім'ї про їхнє життя та зміст праці; постарайтеся якомога більше дізнатися про своє родове коріння та професіях своїх предків; проникніться повагою до їхньої праці і придивіться до себе: чи не приваблює вас одна з родинних професій?; на основі цих відомостей напишіть детальну автобіографію, зберігайте її протягом усього життя і продовжуйте доповнювати новими відомостями про своє життя та трудову діяльність.
Приміряючись до професій, потрібно по-новому поглянути на себе, пізнати свої сильні та слабкі сторони: в знаннях; в характері та темпераменті; в здібностях до запам'ятовування і навчання, до праці, до спілкування з людьми, до досягнення наміченої мети, подолання труднощів, до організації інших на корисну справу, до музики, літератури, живопису, спорту та іншим областейдіяльності; в інтелектуальних здібностях; в стані здоров'я.
Потрібно скласти список своїх особистих якостей, які необхідно удосконалювати. На основі цього переліку скласти програму самовиховання, відповідно до якої зміцнити та розвинути в собі цінні якості і подолати недоліки шляхом спеціального тренування, більш досконалої організації режиму, планування, розширення кола спілкування, активних вчинків і реальних дій.
Потрібно дізнатися все про обрану професію та порівняти свої особисті якості з професійними вимогами.
Потрібно скласти свій професійний план, в якому намітити вихідну ступінь професійної освіти, виходячи з ваших можливостей.
Що необхідно для успіху при вступі на роботу або на професійне навчання? Дуже важливо справити сприятливе враження на роботодавця або екзаменатора при першій зустрічі: своїм охайним виглядом; привітністю й усмішкою; тактом і невимушеністю в спілкуванні; умінням слухати та чітко відповідати на запитання; обізнаністю, ерудицією та інтелектом; витримкою та впевненістю у своїх силах; акуратністю і чіткістю заповнення заяви, особистого листа та інших документів; змістом автобіографії.
Необхідно мати гарну підготовленість для співбесіди і бути готовим відповісти на запитання: про свою професійну обізнаність та мотиви вибору професії; про сім'ю та батьків, їхню трудову діяльність; про себе, свої інтереси, схильності та захоплення; про свою успішність в школі, улюблені та нелюбимі предмети; про інтерес до людини, природи, техніці, літературі, науці та інших знань про свій край, його історію та географію.
Необхідно бути готовим до конкурентної боротьби та досягати перемоги в ній ціною своїх знань, здібностей і вмінь.
Джерело: Севастопольський міський центр зайнятості.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...