Верховна Рада прийняла закон "Про зайнятість населення"
По суті, під час розгляду законопроекту у другому читанні ВР повернулася до редакції закону, прийнятій при першому читанні, яка була запропонована Кабінетом міністрів України. Депутати відхилили низку поправок, запропонованих робочою групою за участю профспілкових організацій.
Законом передбачено, зокрема, що роботодавцю, який буде працевлаштовувати на новостворені робочі місця молодь на перше робоче місце, осіб віком старше 50 років і інших з числа неконкурентоспроможних громадян на ринку праці терміном не менш ніж на два роки, будуть компенсуватися витрати, пов'язані зі сплатою єдиного соціального внеску без обмеження в розмірі заробітної плати протягом першого року.
Встановлено, що роботодавець, який протягом року забезпечував створення робочих місць і забезпечував виплату заробітної плати в розмірі не нижче трьох мінімальних заробітних плат, наступного року має право на зменшення розміру єдиного соціального внеску.
В законі передбачено стимулювання місцевої влади до поліпшення інвестиційного клімату в регіоні, створення нових робочих місць шляхом внесення зміни до Бюджетного кодексу України в частині збільшення нормативу відрахувань від податку на доходи фізичних осіб, що зараховується до доходів бюджетів сіл, селищ, міст районного значення, з 25% до 100%.
Передбачено, що суб'єкт малого підприємництва, який створює нові робочі місця і працевлаштовує на них безробітних терміном не менше ніж на два роки, протягом першого року отримає щомісячну компенсацію в розмірі мінімального страхового внеску.
Для студентів денної форми навчання вишів і ПТУ буде введене стажування з відкриттям трудової книжки.
Молодим працівникам, які погодилися працювати в сільській місцевості, будуть надаватися «стартові виплати».
Особи у віці старше 45 років (страховий стаж понад 15 років) будуть мати право на одноразове отримання "ваучера" на професійне навчання.
Законом також передбачено встановити статус безробітного непрацюючій особі з першого дня звернення до Державної служби зайнятості.
Одночасно, з урахуванням міжнародного досвіду визначається правовий статус Державної служби зайнятості як центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері зайнятості населення та трудової міграції. Бюджет Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та основні напрями державної політики у сфері зайнятості населення на середньостроковий період буде затверджуватися урядом. При цьому зберігається принцип соціального партнерства щодо управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття.
Джерело: http://unian.net/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...