«Підводні камені» ведення бізнесу в Україні
(radiosvoboda.org) - Юристи, фінансисти, дипломати, спеціалісти, обізнані з веденням бізнесу в Україні, розповідали учасникам заходу про актуальну ситуацію в Україні, підприємницький клімат та зміни в законодавчій митній і податковій сфері, захист прав власності естонських компаній на українському ринку, а також про експортні можливості компаній з Естонії, які замаються виробництвом меблів, будівельних матеріалів та інтернет-торгівлею.
За словами представника Фонду розвитку підприємництва Естонії в Україні Дениса Пріймягі, естонські бізнесмени зацікавлені розвивати свій бізнес на українському ринку.
«Україна дуже цікавий ринок для естонських експортерів. Це великий ринок, він в 15 разів за своїми розмірами та кількістю людей більший, ніж естонський. Нас пов’язує історія, нас пов’язує частково культура, – зазначив Пріймагі в інтерв’ю місцевим журналістам. – У принципі, Естонія й Україна розташовані не дуже далеко одна від одної. Між нами є якесь єднання. Можу сказати, що й в Україні ставлення до Естонії, естонців на людському рівні дуже добре, доброзичливе»
Нині в Україні діє понад 300 естонських компаній, зокрема, завод Tikkurila з виробництва фарби, заснований на естонсько-фінському капіталі, бетонний завод Aeroc. Відкриті філіали значних естонських будівельних та девелоперських компаній, успішно розвивається українсько-естонська співпраця у сфері інформаційних технологій.
Естонські бренди користуються попитом на українському ринку. Зокрема, мережа монобрендових магазинів «Monton» високо цінується українцями. Місцеві споживачі оцінили також естонські консерви та рибу.
«Підводні камені» ведення бізнесу в Україні
Вести бізнес в Україні цікаво, але існує багато «підводних каменів», каже Денис Пріймягі. Він добре обізнаний з реаліями ведення підприємницької діяльності в Україні, оскільки свого часу особисто займався там питаннями нерухомості і туризму.
Зараз Пріймягі як представник відділення Фонду розвитку підприємництва Естонії в Києві займається тим, що допомагає естонським компаніям виходити на
«Існують сучасні реалії роботи, є окремі українські нюанси, які не лише пов’язані зі стосунками з державою, податковими та митними органами. Є відмінності на рівні культури, менталітету, які, можливо, естонці на початку не дуже й сприймають, однак це дуже важливий момент», – наголосив фахівець.
Тому на семінарі «Путівник по Україні» головну увагу учасників звертали на практичні питання ведення підприємницької діяльності в Україні.
«Як кажуть, обізнаний – значить озброєний. Тому мета семінару – поінформувати людей, які ризики існують. Я не хочу казати, що там дуже небезпечно і не йдіть в Україну. Але для того, щоб виходити на українській ринок, слід добре усвідомлювати й адекватно оцінювати існуючі ризики. Декілька естонських груп мають значні інтереси, інвестиції і працюють в Україні вже декілька років, вони у принципі справляються досить успішно», – зауважив Денис Пріймягі.
Семінар організували Естонська торговельно-промислова палата, Київське представництво Фонду розвитку підприємництва Естонії в Україні (Enterprise Estonia), Посольство України в Естонії та Естонська ділова асоціація в Україні (EBAU).
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18688
15016
345
57
283
23
315
54
656
240
311
36
302
48
296
34
282
57
283
55
270
10
274
22
280
27
382
121
289
13
297
27
273
19
499
223
264
11
278
35
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата у Львові та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 25000 грн.
Jobs.lviv.ua
- 10358 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...